Trwa zbiórka pieniędzy na adwokata dla kierowcy autobusu, który śmiertelnie potrącił kobietę w Katowicach

Kilka dni temu ruszyła zbiórka funduszy na pomoc prawną dla Łukasza T. - kierowcy autobusu, który potracił 19-latkę w Katowicach. Wpłacono już ponad 38 tysięcy (stan na 9 sierpnia).

Śląska Policja
Kierowca autobusu oskarżony

Nie milkną echa wypadku, który wstrząsnął całą Polską. W sobotę 31 lipca około godziny 6 rano w ścisłym centrum miasta, na ul. Mickiewicza autobus komunikacji miejskiej śmiertelnie potrącił 19-letnią mieszkankę Świętochłowic. Młoda kobieta znalazła się na ulicy próbując rozdzielić awanturującą się na środku jezdni grupkę. Zginęła pod kołami ruszającego autobusu.

Kierowcy pojazdu zostały postawione zarzuty zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób.

38 tysięcy na adwokata

Na początku sierpnia 2021 na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka funduszy na pomoc prawną dla oskarżonego Łukasza T., kierowcy autobusu. Cel wyznaczony na 25 tysięcy złotych udało się osiągnąć bardzo szybko i na tę chwilę (9 sierpnia) suma wpłat wynosi 38 881 złotych. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie – na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Północ sąd skazał 31-latka na trzy miesiące tymczasowego aresztowania. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Cel zbiórki

Zbiórka ma na celu zgromadzenie funduszy, które pomogą Łukaszowi T. w znalezieniu obrońcy. Niektóre osoby uważają, że za wypadek w Katowicach mężczyzna w ogóle nie powinien być oskarżony.

STOP BEZPRAWIU I MEDIALNEJ NAGONCE!!! Czas powiedzieć stop bezprawiu prokuratury, mediów oraz policji. Zrobiono z Łukasza kozła ofiarnego i zostały mu przedstawione zarzuty za ZABÓJSTWO ORAZ PRÓBĘ ZABÓJSTWA DWÓCH OSÓB podczas wykonywania swojej pracy. Nie pozwólmy mu zostać samemu i pomóżmy chociaż w małej części w znalezieniu jak najlepszego adwokata. Zgromadzone środki zostaną wykorzystane na adwokata, a ewentualna nadwyżka zostanie przekazana rodzinie Łukasza – informuje opis zrzutki (oryginalna pisownia).

Zrzutka dla rodziny zmarłej

Jak informowaliśmy niedawno, na tym samym portalu powstała wcześniej zbiórka dla rodziny tragicznie zmarłej 19-latki, w szczególności dla jej dwójki małych dzieci. Do momentu zamknięcia zrzutki przez organizatora wpłacono na ten cel blisko 28 tys. zł.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Kierowca autobusu ZTM śmiertelnie potrącił 19-latkę, Katowice

Kierowca autobusu, który przejechał 19-latkę ma zarzuty

64 750768

Na ulicach Katowic grozili ludziom i kradli im telefony

Wyprzedzanie na pasach katowice

Pieszy i jego pies ledwo uszli z życiem na Mikołowskiej

Mężczyzna podejrzewany o oszustwo metodą "na Blik"

Poznajecie tego oszusta? Wypłacił z cudzego konta

Podejrzany o zabójstwo 11 latka

Zabójca 11-latka z Katowic z kolejnym zarzutem

Hammer 620011 1920

„Chciała wybudować sobie dom” - oskarżenia o korupcję