Trwa zbiórka środków na zabieg Justyny z szeregiem schorzeń. Dziewczyna od urodzenia toczy walkę o życie

Justyna Wiącek to 16-letnia dziewczyna zmagająca się od urodzenia z licznymi schorzeniami. Zdiagnozowano u niej m. in. epilepsję, torbiele i tętniaka przyśrodkowej części płata skroniowego lewego. Wspomniana torbiel jest nieoperacyjna ze względu na lokalizację. Jej mama Danuta założyła zbiórkę, by móc wykonać u córki kosztowny zabieg medyczny.

zrzutka.pl
Justyna Wiącek

16-letnia dziewczyna pochodzi z Raciborza. Praktycznie od samego urodzenia zdiagnozowano u niej szereg schorzeń: gronkowca złocistego, który zakaził oczy, gardło oraz uzębienie, epilepsję, torbiele ( nieoperacyjne ze względu na lokalizację) i tętniaka przyśrodkowej części płata skroniowego lewego.

Mama Justyny - Danuta samotnie wychowuje córkę i kolejne koszty leczenia są poza jej budżetem. Dlatego, by pokryć koszty zabiegu dentystycznego - leczenia uzębienia po zakażeniu gronkowcem, założyła zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Potrzebnych jest siedem tysięcy, obecnie udało uzbierać się 4135 zł.

- Są to koszty, których nie jestem w stanie ponieść bez uszczerbku dla utrzymania koniecznego siebie i córki. Ze względu na konieczność stałego współudziału, jako opiekuna córki w procesie jej leczenia i rehabilitacji i edukacji nie mogę podjąć pracy zarobkowej. Dlatego zmuszona jestem zwrócić się o pomoc i wsparcie finansowe na zabieg - wyjaśnia Danuta Wiącek.

Szereg specjalistów i ciągłe konsultacje

Justyna Wiącek urodziła się 23 listopada 2006 roku. Już po urodzeniu zdiagnozowano u niej szereg schorzeń. 5 lat później u dziewczyny wykryto autyzm dziecięcy. Od tej pory Justyna została objęta terapią pedagogiczno-psychologiczną. Dodatkowo musiała odbywać konsultacje neurologiczne, neurochirurgiczne, psychiatryczne i psychologiczne.

W październiku 2021 r. u dziewczyny nastąpił regres w rozwoju. - Córka zamknęła się w sobie, wycofała na poziomie komunikacji werbalnej /przestała się komunikować z otoczeniem, rodziną - dodaje mama Justyny.

16-latka od trzeciego roku życia jest także objęta specjalistyczną opieką stomatologiczną w Klinice Borczyka w Katowicach. Dotąd dwa razy przechodziła leczenie, które wymagało znieczulenia ogólnego. W lipcu br. okazało się, że dotychczas zdrowe zęby dziewczyny wymagają leczenia. By zapobiec sepsie, dziewczynie podawany jest antybiotyk, w perspektywie długoterminowej jedynie operacja może ograniczyć zakażenie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Punkt recepcyjny dla uchodźców w Katowicach

Punkt recepcyjny przeniesiony do Miasta Ogrodów

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Metrolinia M3

Autobusowe metrolinie. Jakie trasy obsługują?

Inkubator przedsiebiorczosci katowice

Rewitalizacja. Katowice w ostatnich latach...