Katowice studia

Tydzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Rusza tydzień otwarty w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Przyszli studenci będą mogli spotkać się ze swoimi przyszłymi wykładowcami, wziąć udział w rekrutacyjnym Q&A, ciekawych webinariach w języku polskim i angielskim oraz poznać obecnych studentów i absolwentów.

Dni Otwarte Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w tym roku, z powodu epidemii koronawirusa odbędą się w całości w formie zdalnej.

- Z jednej strony to pewne utrudnienie i brak możliwości bezpośredniego kontaktu, z drugiej jednak łatwiej jest wziąć w nich udział w pełnym wymiarze. Wystarczy dysponować wolnym czasem i komputerem, laptopem, tabletem czy smartfonem i już można spotkać się z przedstawicielami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach z dowolnego miejsca – mówi Marek Kiczka, rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Wykłady, webinary i Q&A

W ramach dni otwartych będzie można wysłuchać wykładów w formie webinariów, a także porozmawiać o tym jak wyglądają studia na konkretnym kierunku, nie tylko z nauczycielami akademickimi, ale także ze studentami i absolwentami.

Będzie można również spotkać się z organizacjami studenckimi i kołami naukowymi, przedstawicielami władz uczelni, wezmą też udział w Q&A, czyli specjalnej sesji pytań i odpowiedzi na żywo.

Eksperci z Biura Współpracy Międzynarodowej odpowiedzą także na pytania dotyczące stypendiów i wyjazdów zagranicznych. Dział Rekrutacji podpowie natomiast, jak najlepiej przygotować swoją aplikację na wymarzony kierunek.

Tydzień Otwarty w UE Katowice

Wydarzenia Tygodnia Otwartego odbywają się między godz. 16 a 20 – tak, by kandydaci mogli wziąć w nich udział po swoich lekcjach w szkole. W ostatni dzień – Dzień Otwarty programów anglojęzycznych, 23 kwietnia, będzie można natomiast wziąć udział w wydarzeniach zaplanowanych dla tych, którzy rozważają studiowanie w języku angielskim, przez cały dzień, tj. od godz. 10 do blisko 20.

Szczegóły oraz program znaleźć TUTAJ

Tydzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Dzień Otwarty programów anglojęzycznych

fot. UE Katowice

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: