Tylko 250 niezaszczepionych osób wejdzie na Sylwestra z Polsatem na Stadionie Śląskim. Wszyscy za to mogą się spodziewać kontroli paszportów covidowych

Trwają przygotowania do Sylwestrowej Mocy Przebojów. Władze Stadionu Śląskiego w Chorzowie prawdopodobnie wprowadzają w błąd opinię publiczną informując, że w Sylwestrze z Polsatem 2021 może wziąć udział aż 12 tys. osób niezaszczepionych (30 proc. widzów). Decyzja prezydenta Chorzowa jest jasna - to impreza tylko dla 250 niezaszczepionych osób!

FB Stadion Śląski
Sylwester z Polsatem, Stadion Śląski

Opinia chorzowskiego sanepidu dotycząca „wydarzenia muzycznego”, jakim będzie Sylwestrowa Moc Przebojów 2021 została wydana już na początku grudnia. Mówi ona o tym, że impreza może się odbyć pod warunkiem udostępnienia widzom nie więcej niż 50% miejsc (później ten limit zmniejszył się do 30%) lub przy braku wyznaczonych miejsc - dla 250 osób. Do tych limitów nie wlicza się osób zaszczepionych przeciw COVID-19 lub takich, które okażą negatywny wynik testu na COVID-19. Imprezę sylwestrową na Stadionie Śląskim zarejestrowano na 40 tys. osób.

"Na teren imprezy może wejść nie więcej 30% (…) osób niezaszczepionych – czytamy na stronie Stadionu Śląskiego. To by oznaczało, że może niej wziąć udział aż 12 tys. osób niezaszczepionych.

- Z tych 12 tys. na płycie stadionu, gdzie są miejsca stojące, jednocześnie będzie mogło przebywać tylko 250 niezaszczepionych osób. Imprezę będzie zabezpieczało 900 ochroniarzy, a cześć z nich będzie sprawdzać tzw. paszporty covidowe lub negatywne testy na COVID-19, które będą sprawdzane także przy wejściu na płytę stadionu – tłumaczy Grzegorz Kubicki ze Stadionu Śląskiego.

Jednak w decyzji prezydenta Chorzowa z 22 grudnia 2021 r., w której zezwala organizatorowi, spółce Music Company, na przeprowadzenie imprezy masowej pod nazwą „Sylwestrowa Moc Przebojów 2021” na Stadionie Śląskim jeden z warunków przeprowadzenia mówi, że:

"Dopuszcza się maksymalną liczbę widzów 40 000 osób, w tym nie więcej niż 250 osób niezaszczepionych".

Nie ma tam więc mowy o limicie 30% osób niezaszczepionych z 40 tys. osób, które mogą wziąć udział w sylwestrowej imprezie.

- Decyzja została wydana na podstawie opinii sanepidu oraz wniosku organizatora. Spółka Music Company wskazywała w nim, że impreza ma być na 40 tys. osób, w tym 250 niezaszczepionych – mówi Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów. Ta decyzja jest obowiązująca – dodaje rzecznik.

Czytaj także:

Sylwester 2021 na Stadionie Śląskim. Sylwestrowa Moc Przebojów z Polsatem wraca po rocznej przerwie

Z rozmachem będą żegnać trudny 2021 rok na Stadionie Śląskim. - Stadion chce się wywiązać z umów - mówi marszałek Chełstowski

Katowice nie będą współorganizatorem Sylwestra z Polsatem 2021 na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Os. Tysiąclecia zamknięte dla samochodów w sylwestra. Zakazy wjazdu, bariery i dodatkowe patrole

Kto wystąpi podczas Sylwestra na Stadionie Śląskim?

To trzecia edycja sylwestrowej imprezy organizowanej wspólnie przez telewizję Polsat i Stadion Śląski i – jak zapewniają organizatorzy – usłyszymy „największe hity lat i dekad”. Z polskich gwiazd wystąpią m.in.

  • Dawid Kwiatkowski,
  • Viki Gabor,
  • Doda,
  • Cleo,
  • Danzel,
  • zespół Bajm,
  • Paweł Domagała,
  • Ewelina Lisowska
  • Bajm
  • Enej
"Z kolei z zagranicznej sceny muzycznej zobaczymy takie osobistości, jak Liz Mitchell i Dr Alban. Na scenie pojawią się również Lenka Klimentova i Rafał Maserak, którzy zaprezentują najgorętsze układy choreograficzne i zaproszą widzów na lekcję tańca" - czytamy na stronie Stadionu Śląskiego.

Wstęp na Sylwestrową Moc Przebojów będzie bezpłatny, a impreza rozpocznie się o godz. 19.30. Bramy stadionu zostaną otwarte dla publiczności godzinę wcześniej. Zakończenie zaplanowano na godz. 00.30.

AKTUALIZACJA, 29.12.2021

Ze strony internetowej Stadionu Śląskiego zniknęła informacja o tym, że „na teren imprezy może wejść nie więcej niż 30%, a na teren płyty stadionu (miejsca stojące) nie więcej niż 250 osób niezaszczepionych lub odmawiających podania informacji o szczepieniu”. Teraz jest tam mowa jedynie o tym, że „wstęp na imprezę na Stadionie Śląskim będzie bezpłatny, zgodnie z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego”.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon