Tylko 250 niezaszczepionych osób wejdzie na Sylwestra z Polsatem na Stadionie Śląskim. Wszyscy za to mogą się spodziewać kontroli paszportów covidowych

Trwają przygotowania do Sylwestrowej Mocy Przebojów. Władze Stadionu Śląskiego w Chorzowie prawdopodobnie wprowadzają w błąd opinię publiczną informując, że w Sylwestrze z Polsatem 2021 może wziąć udział aż 12 tys. osób niezaszczepionych (30 proc. widzów). Decyzja prezydenta Chorzowa jest jasna - to impreza tylko dla 250 niezaszczepionych osób!

FB Stadion Śląski
Sylwester z Polsatem, Stadion Śląski

Opinia chorzowskiego sanepidu dotycząca „wydarzenia muzycznego”, jakim będzie Sylwestrowa Moc Przebojów 2021 została wydana już na początku grudnia. Mówi ona o tym, że impreza może się odbyć pod warunkiem udostępnienia widzom nie więcej niż 50% miejsc (później ten limit zmniejszył się do 30%) lub przy braku wyznaczonych miejsc - dla 250 osób. Do tych limitów nie wlicza się osób zaszczepionych przeciw COVID-19 lub takich, które okażą negatywny wynik testu na COVID-19. Imprezę sylwestrową na Stadionie Śląskim zarejestrowano na 40 tys. osób.

"Na teren imprezy może wejść nie więcej 30% (…) osób niezaszczepionych – czytamy na stronie Stadionu Śląskiego. To by oznaczało, że może niej wziąć udział aż 12 tys. osób niezaszczepionych.

- Z tych 12 tys. na płycie stadionu, gdzie są miejsca stojące, jednocześnie będzie mogło przebywać tylko 250 niezaszczepionych osób. Imprezę będzie zabezpieczało 900 ochroniarzy, a cześć z nich będzie sprawdzać tzw. paszporty covidowe lub negatywne testy na COVID-19, które będą sprawdzane także przy wejściu na płytę stadionu – tłumaczy Grzegorz Kubicki ze Stadionu Śląskiego.

Jednak w decyzji prezydenta Chorzowa z 22 grudnia 2021 r., w której zezwala organizatorowi, spółce Music Company, na przeprowadzenie imprezy masowej pod nazwą „Sylwestrowa Moc Przebojów 2021” na Stadionie Śląskim jeden z warunków przeprowadzenia mówi, że:

"Dopuszcza się maksymalną liczbę widzów 40 000 osób, w tym nie więcej niż 250 osób niezaszczepionych".

Nie ma tam więc mowy o limicie 30% osób niezaszczepionych z 40 tys. osób, które mogą wziąć udział w sylwestrowej imprezie.

- Decyzja została wydana na podstawie opinii sanepidu oraz wniosku organizatora. Spółka Music Company wskazywała w nim, że impreza ma być na 40 tys. osób, w tym 250 niezaszczepionych – mówi Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów. Ta decyzja jest obowiązująca – dodaje rzecznik.

Czytaj także:

Sylwester 2021 na Stadionie Śląskim. Sylwestrowa Moc Przebojów z Polsatem wraca po rocznej przerwie

Z rozmachem będą żegnać trudny 2021 rok na Stadionie Śląskim. - Stadion chce się wywiązać z umów - mówi marszałek Chełstowski

Katowice nie będą współorganizatorem Sylwestra z Polsatem 2021 na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Os. Tysiąclecia zamknięte dla samochodów w sylwestra. Zakazy wjazdu, bariery i dodatkowe patrole

Kto wystąpi podczas Sylwestra na Stadionie Śląskim?

To trzecia edycja sylwestrowej imprezy organizowanej wspólnie przez telewizję Polsat i Stadion Śląski i – jak zapewniają organizatorzy – usłyszymy „największe hity lat i dekad”. Z polskich gwiazd wystąpią m.in.

  • Dawid Kwiatkowski,
  • Viki Gabor,
  • Doda,
  • Cleo,
  • Danzel,
  • zespół Bajm,
  • Paweł Domagała,
  • Ewelina Lisowska
  • Bajm
  • Enej
"Z kolei z zagranicznej sceny muzycznej zobaczymy takie osobistości, jak Liz Mitchell i Dr Alban. Na scenie pojawią się również Lenka Klimentova i Rafał Maserak, którzy zaprezentują najgorętsze układy choreograficzne i zaproszą widzów na lekcję tańca" - czytamy na stronie Stadionu Śląskiego.

Wstęp na Sylwestrową Moc Przebojów będzie bezpłatny, a impreza rozpocznie się o godz. 19.30. Bramy stadionu zostaną otwarte dla publiczności godzinę wcześniej. Zakończenie zaplanowano na godz. 00.30.

AKTUALIZACJA, 29.12.2021

Ze strony internetowej Stadionu Śląskiego zniknęła informacja o tym, że „na teren imprezy może wejść nie więcej niż 30%, a na teren płyty stadionu (miejsca stojące) nie więcej niż 250 osób niezaszczepionych lub odmawiających podania informacji o szczepieniu”. Teraz jest tam mowa jedynie o tym, że „wstęp na imprezę na Stadionie Śląskim będzie bezpłatny, zgodnie z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego”.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Stadion Śląski Sylwestrowa Moc Przebojów, 2019

Z rozmachem będą żegnać 2021 rok na Stadionie Śląskim

Przestraszony pies (zdjęcie ilustracyjne)

Hałas, który boli. To huk fajerwerków dla zwierząt

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Zdjęcie Główne

Jura Krakowsko-Częstochowska - atrakcje dla każdego

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka