Ubezpieczenie podróżne - sprawdź czy warto

Ubezpieczenie podróżne ma za zadanie chronić Cię przed nieoczekiwanymi stratami finansowymi, które mogłyby wyniknąć przez zachorowanie, kradzież lub odwołanie podróży. Jeżeli dopiero pierwszy raz wyjeżdżasz za granicę warto, abyś dowiedział się nieco więcej na temat ubezpieczenia podróżnego i zdecydował na nie przed wyjazdem. Zacznijmy od początku.

Ubezpieczenie podrozne

Podróżne ubezpieczenie zdrowotne - co to i na co mi to?

Ubezpieczenie podróżne to rodzaj ubezpieczenia (lub ochrony), które ma pokryć całość lub część kosztów leczenia za granicą, anulowania podróży, zagubionych lub skradzionych przedmiotów, opóźnień podróży itp. Ubezpieczenie podróżne ma pokryć wydatki na nieoczekiwane rzeczy, które mają miejsce po wejściu w życie polisy. W przypadku jakichkolwiek wcześniej istniejących schorzeń, takich jak cukrzyca, ubezpieczenie ich obejmuje. Z tego samego powodu, jeśli kupisz ubezpieczenie podróżne po zaistniałym wydarzeniu - np. kradzieży lub po zachorowaniu - jest oczywiste, że firma ubezpieczeniowa nie pokryje go. Pamiętaj, że ubezpieczenie podróżne to nie to samo, co międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne, które jest przeznaczone dla emigrantów i studentów, którzy technicznie nie tylko zwiedzają dany kraj. Jaki są różnice między ubezpieczeniem podróżnym a ubezpieczeniem zdrowotnym i co obejmuje ubezpieczenie podróżne?

Większość planów ubezpieczenia podróży obejmuje następujące elementy:

 • Leczenie medyczne. Jeśli ulegniesz wypadkowi lub zachorujesz podczas podróży, Twoje ubezpieczenie podróżne pokryje konsultacje lekarskie, leczenie w nagłych wypadkach, hospitalizację, operację, leki na receptę i lekarstwa itp.
 • Anulowanie, przerwanie lub skrócenie podróży. Jeśli z jakiegoś powodu Twoja podróż zostanie skrócona lub odwołana, pokryjesz wszelkie utracone koszty podróży i zakwaterowania. Powody uznane za dopuszczalne do zwrotu kosztów zmieniają się w oparciu o polisę.
 • Repatriacja pozostałości. W przypadku śmierci. Może również obejmować koszty pogrzebu za granicą.
 • Zgubione, skradzione lub zniszczone rzeczy. Z powodu kradzieży, a nie z Twojej lekkomyślności.
 • Przełożony lot. Jeśli lot, który przegapiłeś, nie był z Twojej winy (tj. linia lotnicza przełożyła termin lub miała opóźnienie), firma ubezpieczeniowa pokryje wszelkie związane z tym wydatki.

Dodatkowe ubezpieczenie podróżne

Istnieje kilka planów ubezpieczenia podróży, które obejmują rzeczy, które są poza „standardową” ochroną, ale będziesz musiał za to dodatkowo zapłacić. Może to obejmować:

 • Pokrycie kosztów związanych z przypadkową śmiercią i rozczłonkowaniem, sprowadzeniem zwłok do kraju.
 • Porwanie i pobicie.
 • Pokrycie kosztów stomatologicznych.
 • Pokrycie kosztów związanych z awarią wynajętego samochodu.
 • Koszty leczenia związane z uprawianiem niebezpiecznych sportów.
 • Pokrycie strat związanych z klęskami żywiołowymi.
 • Pokrycie strat wynikłych przez atak terrorystycznych (psychicznych i fizycznych).
 • Pokrycie strat, które mogą wyniknąć z powodu rezygnacji z wyjazdu (więcej na ten temat dowiesz się ze strony - https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji-z-wyjazdu-co-trzeba-wiedziec/84.html)

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon