Udane zakończenie krótkiego obozu. GKS lepszy od bielszczan

Piłkarze GKS-u Katowice trochę dostali w kość podczas pierwszego zgrupowania w tym roku. To jednak nie stanęło im na przeszkodzie, aby zimowe sparingi rozpocząć od zwycięstwa.

271845231 4698591446853425 8294528297625812339 n

GKS Katowice 13 stycznia zameldował się w Bielsku-Białej, gdzie zorganizowano pierwsze zgrupowanie tej zimy. Było bardzo krótkie, bo trwało zaledwie dwa dni, ale na pewno intensywne. Piłkarze tradycyjnie mieli w planie bieg na Klimczok.

Zaczęli od wygranej

Na drugi dzień z pewnością nogi były ciężkie, ale to jeszcze nie był czas na odpoczynek. Katowiczanie w sobotę 15 stycznia rozegrali pierwszy sparing tej zimy, a rywalem był III-ligowy Rekord Bielsko-Biała.

Trener Rafał Górak wystawił mocną pierwszą jedenastkę. Do przerwy było 1:0 dla GKS-u, a minutę przed przerwą gola strzelił Filip Kozłowski. W drugiej połowie wynik podwyższył Filip Szymczak, ale bielszczanie zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem.

Piłkarze GKS-u po sparingu wrócili do domów. Najbliższy tydzień spędzą w Katowicach i 22 stycznia zmierzą się z GKS-em Jastrzębie. Dwa dni później ponownie wyjazdą do Bielska-Białej, ale tym razem na pięć dni.

Rekord Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:2 (0:1)