Ukradli miliony dolarów i kilka kilogramów złota. Wpadli na lotnisku w Pyrzowicach

Małżeństwo Gruzinów wraz z innymi osobami ukradło w Iraku miliony dolarów i kilka kilogramów złota. Poszukiwani czerwoną notą Interpolu wpadli na lotnisku w Pyrzowicach.

ARC
Katowice Airport

W sobotę, 5 lutego, około godz. 13.45 na płycie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach wylądował samolot Wizz Air z Kutaisi w Gruzji.

Pasażerowie opuścili pokład maszyny i udali się na kontrolę dokumentów, ponieważ Gruzja nie znajduje się w Strefie Schengen.

- Podczas sprawdzeń w dostępnych bazach danych okazało się, że cudzoziemcy poszukiwani są czerwoną notą Interpolu w celu aresztowania - informuje Śląski Oddział Straży Granicznej. Mowa o małżeństwie Gruzinów, które miało wraz z innymi osobami dokonać w Iraku kradzieży 2,6 miliona dolarów, a także czterech kilogramów złota. - We wrześniu 2021 roku iracki wymiar sprawiedliwości wydał za nimi list gończy - dodaje Straż Graniczna.

35-letni małżonkowie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, a następnie przekazani w ręce policjantów. Na podstawie czerwonej noty Interpolu, czyli tzw. międzynarodowego nakazu aresztowania, zostaną poddani procesowi ekstradycji, aby stanąć przed sądem w Iraku.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon