Umeblowanie biura - jakich mebli nie może w nim zabraknąć

Pierwszym meblem, który przychodzi nam na myśl, kiedy myślimy o wyposażeniu biura, to biurko. Trudno sobie bowiem wyobrazić to pomieszczenie bez tego niezwykle praktycznego sprzętu. Aby jednak pomieszczenie biurowe było odpowiednio dostosowane do pracy, muszą się w nim znaleźć także inne meble. Choć wydawać by się mogło, że wyposażenie biura jest rzeczą niezwykle łatwą, to okazuje się jednak, że wymaga dokładnej analizy i fachowej wiedzy, jakie sprzęty powinny się tam znaleźć. Prawidłowo zaprojektowana i umeblowana przestrzeń biura zapewni bowiem optymalny komfort pracy i zwiększy wydajność pracowników. Zatem jakich mebli nie może zabraknąć w biurze?

Umeblowanie biura - jakich mebli nie może w nim zabraknąć

Wygodne biurko to podstawa

Nie ulega wątpliwości, że biurko stanowi podstawę wyposażenia biura. To, zaprojektowane do pomieszczeń biurowych, zdecydowanie różni się konstrukcją, od sprzętu przeznaczonego do domowemu użytku. Podstawą biurowego biurka jest blat, który stanowi powierzchnię roboczą. Najczęściej ma on kształt prostokąta. Do takiego blatu z łatwością można dopasować odpowiedni kontenerek do przechowywania rozmaitych dokumentów i akcesoriów biurowych. Proste biurka z blatem w kształcie prostokąta doskonale wpasowują się do niewielkich pomieszczeń biurowych, w których niezmiernie ważną rzeczą jest dobra organizacja przestrzeni. W dużych biurach, gdzie pracuje większa ilość pracowników, lepiej sprawdzają się jednak biurka kątowe. Ich boki mogą być równe, ale najczęściej mają różną długość. Tego rodzaju meble mają znacznie większe blaty robocze. Co więcej, z powodzeniem można je ustawić w narożnikach pomieszczenia i w ten sposób zaoszczędzić przestrzeń biurową.

Krzesło czy wygodny fotel biurowy?

Osoby pracujące w biurze przebywają tam co najmniej 8 godzin dziennie. Większość tego czasu spędzają w pozycji siedzącej. Aby ich praca była wydajna, potrzebny jest im wygodny fotel lub krzesło biurowe. W biurze najlepiej sprawdzają się fotele obrotowe wyposażone w podłokietniki, na których w miarę potrzeby można oprzeć i odciążyć ręce. Dobrze, aby miały one również możliwość regulowania wysokości, a także kąta odchylenia oparcia. Dzięki tym funkcjom można idealnie dostosować wysokość siedziska do indywidualnych potrzeb osoby, która aktualnie na nim siedzi. Dobry fotel biurowy powinien mieć ergonomiczny kształt, idealnie wpasowujący się w anatomiczne krzywizny kręgosłupa. Ważne też, aby jego podstawa była wyposażona w praktyczne kółka, które umożliwią sprawną zmianę położenia fotela względem biurka.

Szafki i regały do biura

W prawidłowo zaprojektowanej przestrzeni biurowej nie może zabraknąć miejsca na szafki i regały biurowe. To w nich są bowiem przechowywane dokumenty i akcesoria, jakie na co dzień są wykorzystywane podczas pracy. Z pewnością powinny się więc tam znaleźć otwarte regały. Umożliwią one przechowywanie segregatorów, teczek oraz innych dokumentów, a przede wszystkim zapewnią łatwy do nich dostęp. Na otwartych regałach można także efektownie wyeksponować materiały reklamowe oraz przedmioty, które są wizytówką firmy. W biurze przydają się także regały zaopatrzone w zamykane drzwiczki czy też wyposażone w praktyczne szuflady. Doskonale sprawdzą się do przechowywania dokumentów, do których nie każdy może mieć dostęp, a także bardziej wartościowych przedmiotów. Niezwykle ważne jest, aby regały biurowe były wykonane z solidnych i trwałych materiałów. Powinny też być pojemne i wytrzymałe. Meble biurowe produkowane przez firmę Akord - spełniają te wszystkie wymagania. Są wykonane z najwyższą starannością, a do ich produkcji są wykorzystywane wyłącznie najwyższej jakości materiały.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon