Uniwersytet Ekonomiczny przebuduje kampus za 3 mln zł. Wszystko dzięki dotacji marszałka

Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego przejdzie gruntowny remont za 3 mln zł. Wszystko po to, żeby dostosować go do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powstaną podjazdy, nowe miejsca parkingowe a przede wszystkim - specjalne windy.

Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego przejdzie gruntowny remont za 3 mln zł

Władze woj. śląskiego przekazały 2 mln zł dotacji na dostosowanie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Całkowity koszt inwestycji opiewa na kwotę 3 mln zł. Prace mają rozpocząć się już w lipcu. Remont kampusu planowo ma zakończyć się w czerwcu tego roku

– Współpraca z uczelniami wzmacnia potencjał regionu. Z budżetu województwa przekażemy 2 mln zł dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na przebudowę obiektów i dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dostrzegamy potrzeby osób z niepełnosprawnością, to ważne, by czuły się wśród nas dobrze. Musimy eliminować bariery z naszego życia – podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.

Będą specjalne windy, podjazdy oraz nowe miejsca parkingowe

W ramach inwestycji mają zostać zamontowane specjalne windy, wykonane nowe podejścia pochylni dojazdowej. Projekt zakłada także zagospodarowanie terenu wraz z uporządkowaniem infrastruktury podziemnej oraz budowę nowych stanowisk parkingowych.

„Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach studiuje (wg danych z ostatnich 5 lat) rocznie średnio 140 studentów i doktorantów ze szczególnymi potrzebami”

– Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach studiuje (wg danych z ostatnich 5 lat) rocznie średnio 140 studentów i doktorantów ze szczególnymi potrzebami i jest dla nas niezmiernie ważne, by te osoby czuły się na naszej uczelni jak najlepiej i by miały równy dostęp do wiedzy. Cieszę się, że dzięki dotacji Województwa Śląskiego kolejna inwestycyjna, zwiększająca dostępność kampusu dla osób z niepełnosprawnościami, będzie możliwa i rozpocznie się już niebawem. – mówi prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon