Urodziny Katowic i Spodka coraz bliżej. Znamy kolejne nazwiska gwiazd specjalnego koncertu

11 września w katowickiej Strefie Kultury odbędzie się koncert uświetniający urodziny miasta oraz 50 lat funkcjonowania hali widowiskowo-sportowej Spodek.

KATOWICE KMO KOCHAM KATOWICE STREFA KULTURY K ONCERT ORGANEK I PRZYJACIELE 2018 AŁ 1360 1024x683

Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że za obsadę koncertu urodzinowego miasta „Kocham Katowice” w 2021 roku będzie odpowiadał dyrektor artystyczny imprezy, Krzysztof Zalewski. Teraz poznaliśmy nazwiska artystów, którzy również pojawią się na scenie w Strefie Kultury.

Znamy nazwiska artystów, którzy wystąpią

Monika Brodka, Artur Rojek, Grubson, Zbigniew Hołdys – tak aktualnie wygląda lineup koncertu „Zalewski i przyjaciele”, upamiętniającego 156. rocznicę nadania Katowicom praw miejskich. Tegoroczny koncert będzie dedykowany jednak przede wszystkim 50-leciu Spodka – hali, w której kipiało od emocji sportowych, ale i miejsca szczególnej wrażliwości muzycznej, gdzie wystąpiło tysiące znamienitych muzyków i instrumentalistów.

Legendarne koncerty w Spodku

Krzysztof Zalewski, opromieniony zgarnięciem 4 stateutek na tegorocznej gali Fryderyków (album roku pop alternatywny, producent muzyczny roku, autor roku, teledysk roku) ma za zadanie przygotować program, który nie tylko poruszy fanów muzykalnością, ale również ożywi mgiełkę dawnych spodkowych koncertów. Artyści występujący w tym roku zaprezentują więc, poza własnym repertuarem, utwory imprez minionych, których na płycie Spodka nie brakowało. Elton John, Tina Turner, Metallica, Joe Cocker, Deep Purple… to tylko znikoma część muzycznej historii katowickiego obiektu.

W ubiegłym roku ze względu na pandemię koronawirusa koncert urodzinowy się nie odbył. W latach poprzednich wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością, a w roli dyrektorów artystycznych występowali chociażby tacy artyści, jak Organek (2018) czy Abradab (2019). Na scenie można było zobaczyć Kasię Nosowską, Miuosha, Rahima, Czesława Mozila czy Marcina Wyrostka.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Artur Rojek w swoim biurze, Katowice

Artur Rojek o nowej trasie koncertowej "Bez końca"

Krzysztof Zalewski fot UM Katowice

To już w ten weekend – Urodziny Miasta Katowice!

Nikiszowiec

Odpust u Babci Anny już w niedzielę w Nikiszowcu

Koncert

Piano-Tężnia, Zalewski, Miuosh. Sprawdź, co w weekend

Koncert urodziny katowice 01

Katowice świętują 158 lat nadania praw miejskich

Cleo w Przebojowym Pociągu w 2021

Przebojowy pociąg RMF z gwiazdami muzyki w Katowicach

Silesia of Love

Wygraj podwójny bilet na koncert Silesia of Love