Uwaga kierowcy! Od 30 stycznia zmiany w organizacji ruchu w centrum Katowic

Od nadchodzącego tygodnia osoby podróżujące DTŚ muszą przygotować się na utrudnienia drogowe. Są związane z pracami remontowymi na wiadukcie nad trasą. Mają ona potrwać do końca czerwca.

Katowice remont dts

Utrudnienia na DTŚ w Katowicach

Urząd Miasta uprzedza o zmianach, jakie czekają na podróżujących. Od 30 stycznia zmodyfikowana zostanie organizacja ruchu na ulicy Nikodema i Józefa Reńców (DTŚ). Kierowcy przejeżdżający tą trasą będą mogli korzystać z mniejszej ilości pasów. Dotyczy to obu kierunków. Utrudnienia mają związek z kolejnym etapem remontu wiaduktu na ulicy Jana Pawła II.

- Tymczasowa organizacja ruchu obejmie ul. Nikodema i Józefa Reńców (DTŚ) i będzie realizowana w obu kierunkach. W tym etapie prac wygrodzone będą wewnętrzne pasy DTŚ wraz z zielonym pasem rozdziału. Ruch będzie odbywał się skrajnymi pasami - informują urzędnicy miejscy.

- Podczas remontu, który rozpoczął się w maju ubiegłego roku, przeprowadzona zostanie naprawa elementów betonowych obiektu. W części jezdnej wymieniona zostanie izolacja obiektu, dylatacje, nawierzchnie, kapy chodnikowe, balustrady i bariery - dodają.

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Zakończenie prac remontowych planowane jest na koniec czerwca 2024 roku.

Zabytkowa kamienica przy sklodowskiej curie do remontu 2

Może Cię zainteresować:

Remont zabytkowej kamienicy przy ul. Skłodowskiej-Curie w Katowicach. Znamy wykonawcę zadania. Nowa elewacja przywróci historyczny wygląd?

Autor: Szymon Karpe

17/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon