Ice 1863886 1920

W hokejowej GieKSie wszystko jasne. Piotr Sarnik nadal trenerem

Do zimy już daleko, ale w hokejowej sekcji GKS-u Katowice nie ma mowy o odpoczynku. Niedawno klub zatrudnił dyrektora sportowego, a teraz podpisał kontrakt z trenerem. Za chwilę rozpocznie się budowa drużyny na nowy sezon.

Sezon w hokeju na lodzie w Polsce został przedwcześnie zakończony z powodu epidemii koronawirusa. GKS Katowice został sklasyfikowany na trzecim miejscu, a niedługo później drużyna przestała istnieć. Wraz z końcem sezonu wszystkim wygasły kontrakty, a klub nie zamierzał się spieszyć z ich przedłużeniem.

GieKSa chce wykorzystać dłuższą przerwę na przebudowę zespołu. W pierwszej kolejności zatrudniono dyrektora sportowego. Został nim Roch Bogłowski, który pełnił tę funkcję jeszcze w ubiegłym roku. Potem został zastąpiony przez Wojciecha Tkacza, by ostatecznie wrócić do katowickiego klubu.

Kolejnym krokiem miało być podpisanie kontraktu z trenerem. W tej kwestii nie było zaskoczenia. GKS Katowice postanowił kontynuować współpracę z Piotrem Sarnikiem, który w grudniu ubiegłego roku zastąpił Risto Dufvę. Nowa umowa będzie obowiązywać na sezon 2020/21.

- Zdecydowaliśmy się na kontynuację współpracy z trenerem Sarnikiem, ponieważ dobrze zna katowickie środowisko hokejowe. W poprzednim sezonie przejął zespół w trudnym momencie i w naszej opinii dobrze poradził sobie z postawionym przed nim zadaniem. Dlatego uważamy, że uczciwie jest dać mu szansę na poprowadzenie GKS-u Katowice od początku kolejnego sezonu. Dla nas był to oczywisty wybór w obecnej sytuacji - mówi dyrektor Bogłowski na oficjalnej stronie klubu.

Jest dyrektor, jest trener, a więc teraz rozpocznie się kompletowanie składu na nowy sezon. Obecnie w klubie nikt nie ma kontraktu, a więc możliwe są duże zmiany.

czytaj dyskusję

Polecamy: