Rondo katowice

Nowe rondo w Katowicach będzie Rondem Praw Kobiet? Radni złożyli wniosek w tej sprawie

Nowe rondo na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Kościuszki ma szansę nazywać się „Rondem Praw Kobiet”. Radni złożyli dzisiaj interpelację w tej sprawie.

W związku ze zbliżającym się otwarciem ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej katowiccy radni z Koalicji Obywatelskiej – Adam Lejman-Gąska, Magdalena Wieczorek oraz Adam Szymczyk, złożyli wniosek o nadanie temu miejscu nazwy "Rondo Praw Kobiet".

Kobiety (pomimo, że mamy XXI wiek) nadal walczą od setek lat o prawo, aby być na równi traktowanymi z mężczyznami. Prawo, które powinno być takie samo dla wszystkich. Miasto otwarte i nowoczesne powinno wspierać równe traktowanie osób bez względu na płeć, religie czy orientację seksualną. Dlatego już wiele miast uhonorowało przyznanie praw wyborczych kobietom ponad 100 lat temu. Dzisiaj Katowice stają również przed taka szansą. Dlatego wspólnie prosimy Pana Prezydenta o nadanie temu miejscu nazwy "Rondo Praw Kobiet" – czytamy w interpelacji.

Rondo otworzy oficjalnie premier Mateusz Morawiecki

Rondo na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Kościuszki dzisiaj oficjalnie otworzy premier Mateusz Morawiecki. Relacja z wizyty pojawi się na naszym portalu.

fot. UM Katowice

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: