W Katowicach nie będzie debaty przedwyborczej. Durał ostro: ,,Krupa to tchórz, zachowuje się jak kacyk PZPR"

Nie będzie debaty przedwyborczej Krupa-Durał w Katowicach. Prezydent miasta odmówił wzięcia udziału w rozmowie z Dawidem Durałem. Opozycyjny kandydat w ostrych słowach komentuje sprawę.

Dawid dural marcin krupa

Durał ostro: ,,Krupa to tchórz!"

Dokładnie miesiąc do wyborów samorządowych, więc emocje coraz gorętsze... Opozycyjny kandydat na prezydenta Katowic Dawid Durał zarzucił ubiegającemu się o trzecią kadencję Marcinowi Krupie tchórzostwo, w związku z odmową wzięcia udziału w debacie przedwyborczej.

- Demokracja w Katowicach. Marcin Krupa odmawia debaty prezydenckiej. W zamian mam rozmawiać z Maciejem Biskupskim, Mariuszem Skibą i Jarosławem Makowskim. Trzech tenorów związanych z Prezydentem. Tchórz! - napisał Durał na portalu X.

Debatę kandydatów na prezydenta Katowic zaproponowało radio TOK FM. W związku z decyzją Marcina Krupy, TOK FM postanowiło zorganizować zastępczo debatę "samorządową". - Najpewniej odmówię udziału w takiej formule. Jestem kandydatem na prezydenta i chciałem debatować z prezydentem, a nie kandydatami na radnych. To są przyjaciele Marcina Krupy, a układ trzech na jednego nie wydaje mi się uczciwy - mówi w rozmowie z nami Dawid Durał.

,,Zachowuje się jak kacyk PZPR"

W wyborach 2018 r. w Katowicach odbyło się kilka debat prezydenckich, organizowanych m.in. przez radio TOK FM oraz media lokalne. Wówczas Marcin Krupa wziął udział w każdej z nich. (Interesujesz się śląską polityką? Zapisz się po więcej na: https://www.slazag.pl/newsletter).

- Marcin Krupa zachowuje się jak kacyk PZPR. Wybory to jest święto demokracji i mieszkańcy powinni mieć możliwość poznania racji kandydatów. Prezydent boi się debaty, bo ośmieszył się w Radiu Piekary wypowiedziami na mój temat - dodaje Durał.

Krupa nie widzi sensu w rozmowie z Durałem

O debatę przedwyborczą pytał Marcina Krupę redaktor naczelny Ślązaga Marcin Zasada 13 lutego 2024 r. w Rozmowie Dnia Radia Piekary. Z wypowiedzi prezydenta Katowic już wtedy można było wywnioskować, że tym razem nie zamierza stanąć do debaty ze swoimi konkurentami, a zwłaszcza z Dawidem Durałem.

- Mieliśmy dość czasu na debatowanie. Pan Durał jest radnym Rady Miasta Katowice. Z tego co wiem ze wszystkimi środowiskami się pokłócił, nawet z tym, które go wprowadziło do Rady Miasta. Nie wiem czy jest w ogóle sens debatowania z taką osobą, która nie umie znaleźć konsensusu – mówił Marcin Krupa na antenie Radia Piekary.
Jacek budniok kandydatem na prezydenta katowic 1

Może Cię zainteresować:

Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy odsłaniają karty. Jacek Budniok kandydatem na prezydenta Katowic

Autor: Szymon Karpe

01/03/2024

Marcin krupa prezydent katowic

Może Cię zainteresować:

Supermiasto? ,,Na łączeniu można tylko zyskać". Marcin Krupa zwolennikiem wielkich Katowic. Skrytykował też konkurenta w wyborach Dawida Durała: ,,Boże broń od ludzi z wizją"

Autor: Szymon Karpe

13/02/2024

Dawid dural

Może Cię zainteresować:

,,Mieliśmy rozliczyć Krupę. KO wybrała polityczny pragmatyzm". Dawid Durał krytycznie o rządach Marcina Krupy i o tym, co chciałby zmienić jako prezydent Katowic

Autor: Szymon Karpe

12/02/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon