W Katowicach-Podlesiu powstanie nowy kościół

W Katowicach - Podlesiu powstanie nowy kościół (Archidiecezja Katowicka)
W Katowicach - Podlesiu powstanie nowy kościół

Arcybiskup Wiktor Skworc pobłogosławił krzyż misyjny i teren pod budowę nowego kościoła pw. św. Jana Pawła II. Data wbicia pierwszej łopaty i miejsce nie są przypadkowe.

Poświęcenie terenu, na którym w przyszłości powstanie kościół odbyło się 16 października 2021 roku, a więc dokładnie w 43. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Jan Paweł II ma być głównym patronem świątyni, która powstanie na południu Katowic, w dzielnicy Podlesie.

Kościół jest jedną wielką rodziną. A dobrze jest jeśli rodzina ma swój dom (…). Domem rodziny wierzących jest kościół. (…) Kościoła nie buduje się warunkami zewnętrznymi, lecz wiarą – powiedział podczas uroczystości abp Wiktor Skworc.

Prace ruszą wiosną 2022 roku

Metropolita katowicki wbił symboliczną pierwszą łopatę, w miejscu gdzie będzie ołtarz, zaś prace budowlane mają ruszyć wiosną 2022 roku. Kościół powstanie na terenach, wokół których planowana jest budowa nowego osiedla. Ksiądz proboszcz z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej, Jacek Plech ma odpowiadać za dopilnowanie prac i ich postęp.

Dzisiaj budowanie nowego kościoła jest jak „chodzenie po wodzie”. Nie jest to łatwe przedsięwzięcie, dlatego wołamy za św. Piotrem: „Panie, pomóż nam przyjść do Ciebie”. Ufamy, że z Bożą pomocą i ludzkim wsparciem i życzliwością uda nam się sprostać temu zadaniu – powiedział ks. Plech.

W Katowicach - Podlesiu powstanie nowy kościół

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Ks. Isakowicz-Zaleski: Abp Skworc powinien zrezygnować

Nowo mianowany arcybiskupem diecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej. To Adrian Galbas

Lux ex Silesia bez prof. Zembali

Prof. Zembala musiał wyjechać. Co z Lux ex Silesia?

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Arcybiskup Wiktor Skworc

Abp Wiktor Skworc ostro o handlu w niedzielę

4444

W centrum Katowic wyrośnie zupełnie nowe osiedle...

1parking

Wielopoziomowy parking w Katowicach