W Katowicach-Podlesiu powstanie nowy kościół

Arcybiskup Wiktor Skworc pobłogosławił krzyż misyjny i teren pod budowę nowego kościoła pw. św. Jana Pawła II. Data wbicia pierwszej łopaty i miejsce nie są przypadkowe.

Poświęcenie terenu, na którym w przyszłości powstanie kościół odbyło się 16 października 2021 roku, a więc dokładnie w 43. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Jan Paweł II ma być głównym patronem świątyni, która powstanie na południu Katowic, w dzielnicy Podlesie.

Kościół jest jedną wielką rodziną. A dobrze jest jeśli rodzina ma swój dom (…). Domem rodziny wierzących jest kościół. (…) Kościoła nie buduje się warunkami zewnętrznymi, lecz wiarą – powiedział podczas uroczystości abp Wiktor Skworc.

Prace ruszą wiosną 2022 roku

Metropolita katowicki wbił symboliczną pierwszą łopatę, w miejscu gdzie będzie ołtarz, zaś prace budowlane mają ruszyć wiosną 2022 roku. Kościół powstanie na terenach, wokół których planowana jest budowa nowego osiedla. Ksiądz proboszcz z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej, Jacek Plech ma odpowiadać za dopilnowanie prac i ich postęp.

Dzisiaj budowanie nowego kościoła jest jak „chodzenie po wodzie”. Nie jest to łatwe przedsięwzięcie, dlatego wołamy za św. Piotrem: „Panie, pomóż nam przyjść do Ciebie”. Ufamy, że z Bożą pomocą i ludzkim wsparciem i życzliwością uda nam się sprostać temu zadaniu – powiedział ks. Plech.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Sejmik Niepełnosprawnych

Ponad milion złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych

Nowo mianowany arcybiskupem diecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej. To Adrian Galbas

Zdjęcie Główne

Red Box - bezpieczna przechowalnia wszystkich Twoich rzeczy

Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju

Marcin Wilk o Europejskim Forum Przyszłości. Wideo

Arcybiskup Wiktor Skworc

Abp Wiktor Skworc ostro o handlu w niedzielę

Msza

Ks. Tomasz Seweryn ma zakaz posługi...