W Katowicach reprezentacja Polski kobiet będzie walczyć w Hokejowych Mistrzostwa Świata. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny 

Od 8 do 14 kwietnia na lodowisku Jantor w Katowicach rozgrywane będą Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB. Hokejowe Orlice zmierzą się z Kazachstanem, Słowenią, Włochami, Chinami i Koreą Południową.

Hokejowe Mistrzostwa Świata Katowice

W światowym rankingu Biało-Czerwone plasują się na 20. miejscu. Spośród drużyn, z którymi będą rywalizować Polki, Włochy (16. pozycja), Chiny (17. miejsce) i Korea Południowa (18. pozycja) są sklasyfikowane wyżej.

Pokonały mocne Holenderki

W poprzednim roku Hokejowe Orlice pokazały, że potrafią wygrywać z silnymi rywalkami. W turnieju prekwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich 2022, który odbył się na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu, Kadra Narodowa pokonała mocne Holenderki 3:2. To był bardzo dramatyczny mecz, bo na osiem minut przed końcem spotkania rywalki prowadziły 2:0, Polki zaczęły jednak przeważać i w 105 sekund strzeliły trzy gole! –Dla mnie to najważniejszy i najlepszy moment w życiu – zaznaczała wtedy wzruszona Kamila Wieczorek, która świetnie spisała się w tym meczu i zagra także w kwietniowych mistrzostwach.

Szybkie tempo, walka do końca

Przygotowując się do turnieju, reprezentacja Polski wygrywała w meczach w EWHL (Europejska Liga Hokeja Kobiet), gdzie grała pod szyldem Silesian Metropolis Katowice. Polki pokonały m.in. włoską drużyną EVB Eagles South Tyrol oraz austriacką KSV Neuberg Highlanders.
Rozgrywki EWHL stoją na wysokim poziomie. Poza dobrymi europejskimi zawodniczkami, grają w tych drużynach hokeistki z Kanady i Stanów Zjednoczonych. Mecze są prowadzone w szybkim tempie, walka trwa do ostatniej sekundy i z udziału w EWHL czerpiemy sporo korzyści – zaznacza Zbigniew Wróbel, selekcjoner reprezentacji Polski.

Młode talenty

Liderką kadry jest Karolina Późniewska, ale w reprezentacji ważną rolę odgrywają również młode utalentowane dziewczyny takie, jak Julia Zielińska i Wiktoria Sikorska. – Jestem pewien, że Karolina zrobi, to co do niej należy. Spore doświadczenie mają też Ewelina Czarnecka, czy Klaudia Chrapek, ale młodsze hokeistki mocno naciskają i to mnie bardzo cieszy. Naszą mocną stroną jest waleczność, zaangażowanie, a atutem gra w obronie i z kontry – przyznaje Wróbel.

Licząc na doping kibiców

Mistrzostwa odbędą się na lodowisku Jantor. – Bardzo liczymy na doping kibiców. Gramy we własnej hali, a lodowisko w Janowie znam dobrze. Od dziecka przebywałem w tym obiekcie, gdzie również grałem, będąc zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie. Na tym lodowisku występował również mój ojciec oraz wujkowie – dodaje selekcjoner reprezentacji Polski.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Partnerami Mistrzostw są Województwo Śląskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Katowice.

Terminarz Turnieju Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB

Lodowisko Jantor, Katowice-Janów
ul. Nałkowskiej 11, 40-425 Katowice

Piątek, 8 kwietnia
Słowenia – Włochy, godz. 13:00
Chiny – Korea Południowa, godz. 16:30
Kazachstan – Polska, godz. 20:00

Sobota, 9 kwietnia
Korea Południowa – Kazachstan, godz. 13:00
Włochy – Chiny, godz. 16:30
Polska – Słowenia, godz. 20:00

Poniedziałek, 11 kwietnia
Słowenia – Chiny, godz. 13:00
Włochy – Kazachstan, godz. 16:30
Korea Południowa – Polska, godz. 20:00

Wtorek, 12 kwietnia
Chiny – Kazachstan, godz. 13:00
Korea Południowa – Słowenia, godz. 16:30
Polska – Włochy, godz. 20:00

Czwartek, 14 kwietnia
Włochy – Korea Południowa, godz. 13:00
Kazachstan – Słowenia, godz. 16:30
Polska – Chiny, godz. 20:00

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Hokejowe Mistrzostwa Świata

W Tychach Polacy zagrają w Hokejowych Mistrzostwach Świata

Swing City Zdjęcie Główne

5 powodów dlaczego boimy się nauczyć tańczyć

Just GYM Bytom 18 male

Czy Katowice potrzebują kolejnego klubu fitness i siłowni?

Hotel13 1140x640

Zorganizuj przyjęcie w restauracji Winestone w Katowicach

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Moto Show

Moto Show Katowice już w tę niedzielę - będzie się działo!

Siłownia Fitness

Kobieta na siłowni – Justyna Czaja Instruktor Fitness