W Katowicach zamyka się kolejny lokal. Można było zjeść tam kolację w zupełnej ciemności

Bistro Ważne miejsce ogłosiło, że lokal przy ulicy Mikołowskiej wkrótce zostanie zamknięty. 26 czerwca po raz ostatni będzie można zjeść tam posiłek. Jak tłumaczą właściciele, udało przetrwać się pandemię i inne problemy, jednak z obecną sytuacją sobie nie poradzili.

Silesia Smakuje
Bistro Ważne Miejsce

Zamyka się Bistro Ważne Miejsce

Od kilku lat w kamienicy u zbiegu ulic Mikołowskiej, Poniatowskiego i Barbar działało Bistro Ważne Miejsce. Lokal co roku brał udział w festiwalu Restaurant Week, i co roku otrzymywał wyróżnienie. Natomiast na I piętrze budynku znajduje się Tajemnica Ciemności, gdzie ludzie widzący mogą doświadczyć tego, co osoby niewidzące na co dzień.

19 czerwca właściciele obydwu lokali poinformowali, że bistro zostanie zamknięte na stałe, a Tajemnica Ciemności zostanie przeniesiona do Bytomia. Obecnie nie są znane przyczyny likwidacji lokalu.

- 26 czerwca to ostatni dzień naszej działalności w lokalu przy ul. Mikołowskiej w Katowicach. Tajemnica Ciemności przenosi się do Bytomia, a nasze bistro ulega zamknięciu. Już dzisiaj chcemy Was zaprosić na pożegnalną imprezę połączoną z wyprzedażą garażową 28 czerwca o godzinie 18:00 - napisali właściciele w mediach społecznościowych.

Podczas wyprzedaży garażowej będzie można nabyć ciekawe i unikalne przedmioty, które były częścią bistra.

Tajemnica Ciemności otworzy się w Bytomiu

Tajemnica Ciemności, która dotąd mieściła się na pierwszym piętrze kamienicy to unikatowa ścieżka edukacyjna. Składa się ona z pięciu z zupełnie zaciemnionych, ale zaaranżowanych przestrzeni. Goście są oprowadzani po przestrzeni przez osoby niewidome. Można tu napić się kawę czy też zjeść kolację Oczywiście w całkowitej ciemności.

Odwiedzający nas Goście mogą doświadczyć sposobu funkcjonowania osób niewidomych. Odkrywają poznawanie rzeczywistości wszystkimi zmysłami za wyjątkiem wzroku i budzą w sobie empatię – czytamy na stronie Tajemnica Ciemności.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon