W katowickim liceum zawalił się sufit. Na szczęście po godzinach zajęć

W Liceum Ogólnokształcącym im. Adam Mickiewicz w jednej z sal lekcyjnych oderwał się kawałek sufitu i runął na podłogę. Nikt nie ucierpiał – do zdarzenia doszło już po zajęciach.

W czwartek 9 września w katowickim III LO odpadł fragment sufitu. W sali lekcyjnej na szczęście nie było uczniów, którzy skończyli już zajęcia. Dyrekcja od razu zleciła kontrolę stropu w pozostałych pomieszczeniach, aby wyeliminować jakiekolwiek dalsze zagrożenie. Wszystko zostało zabezpieczone i sytuacja jest opanowana. Uczniom nic nie zagraża i mogą spokojnie przebywać na zajęciach stacjonarnych.

Tąpnięcie przyczyną?

Trwają teraz czynności, które mają ustalić przyczynę odpadnięcia fragmentu sufitu. Opcji jest kilka, w grę mogą wchodzić nawet wcześniejsze tąpnięcia, które mogły zdestabilizować strop.

Wszystkie pomieszczenia zostały dokładnie sprawdzone i dodatkowo będzie zlecona ekspertyza geologiczna, która zweryfikuje czy w trakcie wakacji, kiedy szkoła była zamknięta, nie doszło do wstrząsu czy też tąpnięcia, które mogło doprowadzić do poluzowania fragmentu sufitu i ostatecznie jego odpadnięcia – informuje nas Michał Łyczak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Zajęcia odbywają się normalnie i licealistom nic nie zagraża.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon