W Murckach otwarto nowe lodowisko

Murcki lodowisko 1024x768

Kolejna inwestycja w Katowicach przeprowadzona w ramach budżetu obywatelskiego (BO) doczekała się realizacji. Spośród wszystkich projektów zaproponowanych przez mieszkańców, ten okazał się być najpopularniejszy.

Murcki mają swoje lodowisko

W czwartek 13 grudnia zostało oficjalnie otwarte sztuczne lodowisko w Murckach. Jest długie na 60 metrów i szerokie na 28 metrów. W celu umożliwienia gry w hokeja wytyczono niezbędne linie oraz stworzono boksy przygotowane specjalnie dla graczy i sędziów. W ramach inauguracji, na boisku zaprezentowali się młodzi sportowcy – odbył się pokaz jazdy figurowej na łyżwach oraz mecz hokejowy zawodników GKS Katowice z Naprzodem Janów.

Warto podkreślić, że obiekt jest również oświetlony, co pozwala na korzystanie z niego także wieczorami. Boisko otwierane jest o 8:00, a zamykane o 22:00. Jest ogólnodostępne i.. bezpłatne!

Mieszkańcy Katowic zdecydowali

Projekt utworzenia sztucznego boiska w Murckach został zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego (BO) Miasta Katowice. To specjalnie przygotowana pula środków, którą mieszkańcy wykorzystują na realizację swoich pomysłów. Najpierw powstaje lista, a następnie poprzez głosowanie zainteresowanych wybrane zostają projekty do realizacji. Spośród wszystkich propozycji, to właśnie lodowisko cieszyło się największym poparciem – za jego utworzeniem głosowało aż 14 490 osób, czyli około 5% mieszkańców Katowic. To całkiem imponujący wynik.

„Mieszkańcy Katowic chętnie włączają się w działania związane z budżetem obywatelskim – składają wnioski i głosują, bo widzą efekty swojego zaangażowania” - podkreśla Prezydent Katowic, Marcin Krupa. Lodowisko w Murckach to już kolejny spośród ponad 350 projektów zrealizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. To właśnie Kurpa w 2015 r. zadecydował o tym, aby pula BO została zwiększona do 20 mln zł. Tak spore środki plasują Katowice na pierwszym miejscu pośród miast wojewódzkich pod względem przeliczanej na mieszkańca kwoty wydawanej w ramach BO.

Hokejowe marzenia spełnione po wielu latach

[caption id="attachment_342" align="aligncenter" width="3024"]Prezydent Katowic Marcin Krupa i Jan Broda Prezydent Katowic Marcin Krupa wraz z wnioskodawcą projektu Janem Brodą[/caption]

Pomysłodawcą i zarazem wnioskodawcą projektu lodowiska w Murckach był Jan Broda – wieloletni hokeista z Katowic. Uczestniczył on wraz z prezydentem Krupą w otwarciu obiektu. „Chodziłem za tym lodowiskiem od 10 lat. W tym wieku co jestem, mam 77 lat – to też sobie przyjdę pojeździć, ale już z wnuczkami. Cieszę się, że dzieciaki będą miały, się gdzie bawić.” – powiedział w trakcie uroczystości otwarcia lodowiska.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: