W niedzielę „obowiązkowo” do kościoła. Archidiecezja Katowicka odwołuje dyspensę

Msza Święta w niedzielę ponownie jest obowiązkowa. W związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej, abp. Skworc odwołuje dyspensę.

W związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej, abp Skworc odwołuje dyspensę.

Przypomnijmy, że dyspensa od obowiązku udziału w Mszy św. w niedziele i święta została udzielona w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią i wprowadzanymi ograniczeniami liczby osób mogących uczestniczyć w czynnościach kultu religijnego.

W związku z obowiązującymi dotąd ograniczeniami, w wielu kościołach w całym kraju wierni nie mogli swobodnie brać udziału we mszy św. Jak czytamy w opublikowanym w Dzienniku Ustaw rozporządzeni Rady Ministrów, w zgromadzeniach organizowanych w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych w obiektach kultu religijnego od 13 czerwca może przebywać nie więcej uczestników niż wynosi 50 proc. obłożenia budynku. Teraz ma się to zmienić. Od 26 czerwca do 31 sierpnia obłożenie w kościołach może wynosić 75 proc.

Jak podaje Archidiecezja Katowicka, komunikat w tej sprawie zostanie odczytany w parafiach archidiecezji katowickiej w najbliższą niedzielę.

W niedzielę „obowiązkowo” do kościoła

Wierni najbliższą niedzielę będą musieli zarezerwować na Mszę Świętą. Metropolita katowicki odwołuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

- Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia, a także sakramentem spotkania z żywym Jezusem Chrystusem. Brak możliwości fizycznego uczestniczenia w Mszy św. sprawowanej w kościołach parafialnych był bardzo trudnym doświadczeniem, zarówno dla wiernych świeckich, jaki i duchownych. Cieszymy się, że możemy stopniowo wracać do tej nowej normalności także w kontekście życia religijnego. Pamiętajmy o wciąż obowiązujących przepisach sanitarnych – mówi ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Lux ex Silesia bez prof. Zembali

Abp. Wiktor Skworc złożył rezygnację. O co chodzi?

Źle parkujący kierowcy to plaga w Katowicach

Akcja „Wyzwanie: parkowanie!”. Statystyki zwalają z nóg!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Tramwaj w Katowicach

Znowu będzie można kupić bilet w autobusie?

Ks tomasz

Ks. Tomasz Seweryn popełnił przestępstwo wobec...