W niedzielę „obowiązkowo” do kościoła. Archidiecezja Katowicka odwołuje dyspensę

Msza Święta w niedzielę ponownie jest obowiązkowa. W związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej, abp. Skworc odwołuje dyspensę.

W związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej, abp Skworc odwołuje dyspensę.

Przypomnijmy, że dyspensa od obowiązku udziału w Mszy św. w niedziele i święta została udzielona w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią i wprowadzanymi ograniczeniami liczby osób mogących uczestniczyć w czynnościach kultu religijnego.

W związku z obowiązującymi dotąd ograniczeniami, w wielu kościołach w całym kraju wierni nie mogli swobodnie brać udziału we mszy św. Jak czytamy w opublikowanym w Dzienniku Ustaw rozporządzeni Rady Ministrów, w zgromadzeniach organizowanych w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych w obiektach kultu religijnego od 13 czerwca może przebywać nie więcej uczestników niż wynosi 50 proc. obłożenia budynku. Teraz ma się to zmienić. Od 26 czerwca do 31 sierpnia obłożenie w kościołach może wynosić 75 proc.

Jak podaje Archidiecezja Katowicka, komunikat w tej sprawie zostanie odczytany w parafiach archidiecezji katowickiej w najbliższą niedzielę.

W niedzielę „obowiązkowo” do kościoła

Wierni najbliższą niedzielę będą musieli zarezerwować na Mszę Świętą. Metropolita katowicki odwołuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

- Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia, a także sakramentem spotkania z żywym Jezusem Chrystusem. Brak możliwości fizycznego uczestniczenia w Mszy św. sprawowanej w kościołach parafialnych był bardzo trudnym doświadczeniem, zarówno dla wiernych świeckich, jaki i duchownych. Cieszymy się, że możemy stopniowo wracać do tej nowej normalności także w kontekście życia religijnego. Pamiętajmy o wciąż obowiązujących przepisach sanitarnych – mówi ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

WSS nr 3 w Rybniku

Nadzieja dla jednego z najbardziej zadłużonych szpitali

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka

Plakat

"Stop Komunii Świętej na rękę". W Katowicach...