W szpitalu w Katowicach-Ochojcu odwiedziny pacjentów tylko dla zaszczepionych

Górnośląskie Centrum Medyczne wznowiło możliwość odwiedzin dla bliskich pacjentów. Wizyty mają odbywać się według jasno określonych zasad i po spełnieniu odpowiednich warunków.

Szpital lozka

Odwiedzać można osoby, które nie są zakażone wirusem SARS-CoV-2. Dla pacjentów chorych na koronawirusa wizyty są przewidziane tylko w szczególnych sytuacjach (stan zagrażający życiu), z zachowaniem zasad reżimu sanitarno-epidemiologicznego i po uzyskaniu zgody lekarza kierującego oddziałem. W pozostałych przypadkach odwiedziny są dostępne każdego dnia w godzinach 14-17, jednak jak czytamy w komunikacie GCM – konieczne jest wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie chęci odwiedzin, w dniu roboczym poprzedzającym dzień wizyty (rejestracja w sekretariacie oddziału od godz. 8 do godz. 12).

Kto może wejść do szpitala?

Osoby, którym wolno będzie pojawić się przy łóżku swoich bliskich to osoby, które mają certyfikat szczepienia przeciw COVID-19; ozdrowieńcy (z zastrzeżeniem, że nie minęło 6 miesięcy od przebycia choroby) oraz osoby posiadające negatywny wynik testu RT-PCR w kierunku zakażenia COVID-19 (ważny do 72 godzin).

Dyrekcja Górnośląskiego Centrum Medycznego precyzuje również zasady, jakie mają obowiązywać podczas wizyty:

  • w odwiedzinach jednego pacjenta (sala jednoosobowa, sala wieloosobowa) może uczestniczyć jednocześnie nie więcej niż 1 osoba; na sali chorych może przebywać jednoczasowo 1 osoba odwiedzająca,
  • zaleca się, aby odwiedziny pacjentów nie przekraczały 15 minut,
  • osoby odwiedzające mają wykonany pomiar temperatury ciała,
  • osoby odwiedzające zobowiązane są do noszenia maseczek zasłaniających usta i nos oraz przeprowadzenia procedury dezynfekcji rąk

Ministerstwo Zdrowia czeka z decyzją

Standardy odwiedzin przedstawione przez szpital w Ochojcu są konsultowane przez Ministerstwo Zdrowia w kontekście wytycznych, które mogłyby obowiązywać na terenie całego kraju.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Od roku akademickiego 2021/2022 studentom medycyny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w nauce będzie pomagał... „Wirtualny Pacjent”.

Studenci ŚUM będą leczyć wirtualnego pacjenta

Marta Manowska

Marta Manowska ambasadorką Narodowego Programu Szczepień

Test antygenowy

Testy na COVID w aptekach. Dwie z Katowic na liście

Punkt szczepień, Katowice

Apel naukowców: Zaszczepcie się trzecią dawką szczepionki!

Kobieta (zdjęcie ilustracyjne)

Targi Natura 2021 w MCK w Katowicach 9 i 10.10

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Źle parkujący kierowcy to plaga w Katowicach

Akcja „Wyzwanie: parkowanie!”. Statystyki zwalają z nóg!