Wakacje na sportowo? Nowa Osada z Wisły zaprasza!

Lato to dobry moment na dłuższy czy weekendowy wypoczynek. Część Ślązaków idzie tą drogą, stawiając na błogie lenistwo w nadmorskiej scenerii. Z kolei do innych, taki scenariusz po prostu nie przemawia. Zatem jaki jest ich przepis na udane wakacje? Rowery, piesze wędrówki i to po górskich szlakach. Moment nie mógł być lepszy. Całoroczny Ośrodek Nowa Osada z Wisły to raj dla miłośników kolarstwa grawitacyjnego czy pieszych wędrówek. Poznajcie go.

Nowa Osada – działa przez cały rok!

Tak, to prawda. Nowa Osada to całoroczny ośrodek położony w Wiśle, który przez cały rok gwarantuje swoim gościom sportową rozrywkę na najwyższym poziomie. Co to oznacza w praktyce? W sezonie zimowym Nowa Osada staje się najprawdziwszym rajem dla narciarzy i snowboardzistów, którzy przez wiele godzin mogą szusować po białych stokach. Naturalnie nasuwa się pytanie, co ośrodek proponuje latem?

Bike Park

Bike Park, czyli „coś” dla rowerzystów

Rowerzyści spragnieni nowych wrażeń z pewnością powinni odwiedzić Nową Osadę podczas cieplejeszej pory roku. Latem ośrodek oferuje cztery jednokierunkowe trasy zjazdowe, o łącznej długości 6 km:

 • Trasa żółta PANORAMA (dł. 2350 m),
 • Trasa zielona UFO (dł. 2650 m),
 • Trasa niebieska KANION (dł. 1920 m),
 • Trasa czerwona DZIKUS (dł. 1650 m),

o różnym stopniu trudności. Spadek wysokości jest łagodny, tym samym można się poruszać bezpiecznie rowerem po wszystkich szlakach. Żółta i zielona to dobra opcja do zjazdów z dziećmi. Wszystkie trasy są opisane kolorami i biegną przez południowy stok – jest on doskonale nasłoneczniony. Nie ma błota, nie ma dodatkowych utrudnień. Dlaczego to ma takie znaczenie? Cóż, wszystkie trasy są utwardzane naturalnie i przygotowywane przez obsługę. Start każdej z nich znajduje się na samym szczycie. Jak na niego trafić? Za sprawą wyciągu krzesełkowego, który zgarnie również rower. Doświadczony zespół Nowej Osady pomoże wsiąść i wysiąść, razem ze sprzętem. Po rowerowych wojażach można umyć sprzęt w rowerowej myjni, znajdującej się przy dolnej stacji.

Rowery do wynajęcia

Brak sprzętu to nie problem

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kolarstwem grawitacyjnym i nie posiadają własnego sprzętu mogą go wypożyczyć na miejscu. Mowa tu o pełnym komplecie:

 • Rowerze,
 • Kasku Full,
 • Ochraniaczach (tzn. na łokcie, kolana).

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dobrze jest zacząć zjazdy trasą żółtą, która jest najłatwiejsza. Z kolei czerwona ma najwyższy poziom trudności i osoby początkujące powinny się nieco oswoić z innymi szlakami i to pod czujnym okiem instruktorów, uczących:

 • Hamowania,
 • Stania na rowerze,
 • Zejścia z roweru,
 • Techniki jazdy,

a przede wszystkim poruszania się po naturalnych trasach enduro. Na terenie Nowej Osady funkcjonuje również park szkoleniowy NOWUŚ, odwiedzany przez najmłodszych. To właśnie w tym miejscu, pod czujnym okiem instruktorów dzieci mogą rozpocząć swoją przygodę z kolarstwem grawitacyjnym, ucząc się od podstaw. Rodzice podczas jazdy nie powinni spuszczać swoich pociech z oka.

Nowa Osada w Wiśle

Hulajnogą, pieszo – jak kto woli

Na terenie Nowej Osady w okresie letnim można również wypożyczyć hulajnogę górską – MONSTERROLLER. Nie da się ukryć, że zjazd z samego szczytu to niezapomniane przeżycie. Osoby, które pragną na chwilę odpocząć od sportowych wojaży, powinny wjechać na pierwszą wysokość i wyruszyć w malowniczą podróż górskimi szlakami. Podobno widoki z przełęczy Przegibek, Czupla czy Trzech Kopców Wiślańskich na długo zapadają w pamięć. Kolejka działa w dwie strony, więc gdy komuś zabraknie sił, może zdecydować się na wyciąg. Przy dolnej stacji funkcjonuje punkt gastronomiczny, a więc głód zostanie zaspokojny.

Nie da się ukryć, że sportowy wypoczynek w Nowej Osadzie to idealne rozwiązanie dla wszystkich – rodzin z dziećmi, sportowców, miłośników pieszych wędrówek, a także zorganizowanych grup.

Offroad

Wyjazd integracyjny w górskiej scenerii

Nowa Osada w Wiśle jest chętnie odwiedzana przez rodziny z dziećmi, zawodników pragnących szlifować swoje umiejętności na naturalnych trasach enduro, a także przez grupy. Okazuje się, że ośrodek jest w stanie zorganizować niezapomnianą imprezę integracyjną dla firm. Oprócz Bike Parku uczestnicy poznają smak innych atrakcji jak:

 • Offroad,
 • Gry integracyjne,
 • Zorbę,
 • Biegi na orientację,

i wiele więcej. Jeżeli chodzi o nocleg to baza turystyczna wokół ośrodka ma się dobrze, a Osada Wróblonki czy Osadowe Wzgórze to idealne miejsce na wypoczynek, zarówno dla rodzin jak i grup. Osoby, które zdecydują się odwiedzić Nową Osadą przed wizytą powinny sprawdzić media społecznościowe ośrodka. Dlaczego? W przypadku braku pogody Nowa Osada na bieżąco informuje o utrudnieniach.

Wakacje na sportowo? Ośrodek Nowa Osada w Wiśle to idealne miejsce!
Nowa Osada zaprasza!
ul. Na Stoku 17
43-460 Wisła
e-mail: kontakt@nowaosada.pl
Tel. 607 983 768 | 33 855 92 85
WWW || FACEBOOK || INSTAGRAM

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon