Wakacje to dobry czas na zadbanie o drukarkę. Odwdzięczy się za tę troskę jesienią

W wakacje życie w biurach toczy się w zwolnionym tempie. Pracownicy są na urlopach, i obciążenie pracą biur zarządów i firm jest nieco mniejsze niż zwykle. Czasami nawet zupełnie zanika na kilka tygodni, jak np. w korporacjach, w których obowiązuje okres letniego przestoju dla całej załogi. Wakacje więc to najlepszy czas, by zadbać o firmowy sprzęt biurowy, np. drukarki. Dzięki temu we wrześniu, jak już wszyscy wrócą do pracy, sprzęt będzie w stanie sprostać wzmożonemu zapotrzebowaniu na druk i nie zawiedzie na najbardziej gorącym czasie. Jeśli chcesz, by po wakacjach drukarki śmigały jak nowe, zadbaj o urządzenia już teraz, w wakacje. Najlepiej powierzając ich serwis profesjonalnej firmie.

Partner 2000

Jak dbać o drukarkę?

Pomimo tego, że spora część dokumentacji realizowana jest elektronicznie, drukarka wciąż jest ważnym elementem funkcjonowania firmy. Jej zaniedbanie w okresie wakacyjnym może wiązać się z dużym rozczarowaniem w czasie wrześniowego powrotu do wyższych obrotów w przedsiębiorstwie. Dlatego tak ważne jest aby właśnie teraz podjąć odpowiednie działania. Przy czym nie ma jednej złotej rady dla wszystkich użytkowników urządzeń drukujących. Wiele zależy od specyfiki firmy czy rodzaju sprzętu.

Serwis

Jak zadbać o drukarkę atramentową?

Przypomnijmy jak działa drukarka na atrament. Z pojemnika z tuszem płyn przekazywany jest do głowicy, a ta "pluje" nim na kartkę. Stąd czasami możesz spotkać się z potoczną nazwą tych drukarek - plujki. To właśnie wspomniana głowica jest elementem, na którym skupimy swoją uwagę. Kiedy drukarka nie drukuje przez dłuższy czas, na przykład podczas urlopu czy okresu przestoju w przedsiębiorstwie tusz może zaschnąć w głowicy. To niekorzystne zjawisko występuje częściej kiedy korzystamy z tuszy nieoryginalnych czyli zamienników. Dlatego po wakacjach mogą Cię czekać dodatkowe czynności i nieprzewidziane koszty. Dodajmy koszty, którym można było zapobiec. Bardzo ważne jest aby w okresie przestojów pracy drukarki systematycznie, np. raz na tydzień wydrukować dokument zawierający wszystkie cztery składowe kolory. Chodzi tu o cyan, magenta, żółty i czarny. Może to być wydruk kolorowej strony z internetu albo po prostu czterech kwadratów zapełnionych odpowiednio kolorami: czarny, żółty, niebieski i czerwony. A co jeśli w biurze w okresie urlopowym nie ma nikogo, kto będzie mógł tą prostą czynność wykonać? No cóż, pozostaje zrobienie czyszczenia głowicy na zapas. Pozwoli to na udrożnienie małych zatorów w dyszach, które teraz są niegroźne i niewidoczne na wydruku, ale które po długiej przerwie mogłyby się przyczynić do przytkania głowicy.

Kserokopiarka laserowa

Jak przygotować drukarkę laserową?

Laserowe drukarka mają tą zaletę, że nie zasychają w nich materiały eksploatacyjne. Wynika to z tego, że pracujący w nich toner jest proszkiem więc nie ma takiego problemu. Jednak wakacje to idealny moment aby rozważyć przekazanie takiej drukarki do czyszczenia i konserwacji. W ciągu roku w urządzeniach osiada pył, kurz, resztki tonera. Po pewnym czasie wiązka lasera przechodząca przez układ optyczny, który z dnia na dzień jest coraz bardziej zabrudzony, ma problem z dotarciem do celu. Powoduje to coraz bladsze wydruki. W naturalny sposób podczas użytkowania drukarki zużywają się również gumowe elementy w tym rolki poboru papieru. Dlatego bardzo często występują zacięcia papieru czy wręcz problem z jego pobraniem z podajnika. Zatem serwis urządzenia drukującego to bardzo dobry pomysł. Jest to idealny moment aby wykonać te czynności bez większego wpływu na funkcjonowanie biura.

Życząc Ci udanych, niezapomnianych wakacji polecamy zadbać o sprzęt biurowy. Pozwoli to jak najdłużej cieszyć się letnimi wspomnieniami. Uchroni przed niepotrzebnym stresem powrotu do biura. Jednocześnie zapraszamy do skorzystania z naszego doświadczonego serwisu drukarek i kopiarek Partner 2000.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon