Wakacyjny cykl spacerów z przewodnikiem po Katowicach. Sprawdź program wycieczek

Urząd Miasta zorganizuje cykl nieodpłatnych spacerów z przewodnikiem po bardziej i mniej znanych zakątkach Katowic. Będą wycieczki szlakiem moderny, szlakiem murali, szlakiem neonów i szlakiem bluesa.

W ostatni weekend w samym tylko Załężu odbyły się dwa spacery. Jeden, w sobotę, organizowany przez Kongres Ochrony Zabytków, drugi, w niedzielę, po osiedlach robotniczych w ramach projektu "Familoki 3.0". Oba cieszyły się dużym powodzeniem.

Więcej:

Również w Bytomiu w lecie już drugi rok z rzędu odbywają się spacery z przewodnikami po mieście.

Cykl wycieczek po Katowicach z przewodnikiem

Teraz cykl wycieczek po mieście postanowiły zorganizować Katowice.

- Propozycja wycieczki z przewodnikiem po Katowicach to jedyna okazja, by zwrócić uwagę na detale, które zwykle umykają naszej uwadze, a także by dowiedzieć się czegoś więcej o mieście, w którym się żyje. Zapraszam na wyjątkowe spacery po Katowicach - mówi prezydent Katowic Marcin Krupa. – Propozycja wycieczki z przewodnikiem po Katowicach to jedyna okazja, by zwrócić uwagę na detale, które zwykle umykają naszej uwadze, a także by dowiedzieć się czegoś więcej o mieście, w którym się żyje. Zapraszam na wyjątkowe spacery po Katowicach – dodaje prezydent.

Będzie np. wycieczka szlakiem neonów, który wiosną został rozbudowany o kolejne punkty - obecnie jest ich już 14, m.in. w rejonie niedawno wyremontowanej ulicy Dworcowej.

Więcej: Druga ścieżka katowickiego Szlaku Neonów. Podróż sentymentalna do czasów najlepiej oświetlonego polskiego miasta

- W ubiegłym roku Katowice stworzyły Szlak Neonów. W siedmiu punktach w rejonie Rynku oraz ulic 3 Maja i Stawowej znalazły się ekspozytory z miniaturami oryginalnych neonów, a także plansze z archiwalnymi zdjęciami i informacjami o historii tych dzieł. 15 czerwca uruchomiliśmy drugą część szlaku. Zapraszamy do zwiedzania jej z przewodnikiem. To rozwinięcie pierwszej ścieżki katowickiego szlaku neonów w kierunku ulic Dworcowej i Mariackiej – mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji urzędu miasta Katowice.

W ubiegłych miesiącach powstały też w Katowicach nowe murale – szlak cały czas się powiększa. Podczas tegorocznych spacerów będzie można zobaczyć wybrane realizacje z terenu Śródmieścia i sąsiednich dzielnic.

Pierwszy spacer już 22 lipca

Spacery będą się odbywały w kolejne letnie weekendy. O dokładnych terminach i wszystkich szczegółach wycieczek miasto będzie informować na profilu facebookowym. Udział w spacerach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy – osobiście w Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku 13 lub mailowo: katowice@silesia.travel.

Pierwszy spacer już w najbliższy piątek, 22 lipca 2022 r. o godz. 21:00 szlakiem katowickich neonów. W kolejne weekendy będzie także okazja, by z przewodnikiem zwiedzić szlak murali, moderny czy bluesa.

Szlaki neonów, moderny, bluesa czy murali można także zwiedzać samodzielnie, bez przewodnika. Szczegółowe informacje na temat szlaków dostępne są na stronie internetowej miasta pod adresem www.katowice.eu w zakładce czas wolny/turystyka.

Neony Katowice

Może Cię zainteresować:

Zachwycicie się! Neony z Katowic z lat 60. i 70. jak prawdziwe. Zobaczcie ten film

Autor: Katarzyna Pachelska

30/10/2023

Zajączka Kilińskiego Katowice 12

Może Cię zainteresować:

Czy to Kopenhaga albo Salzburg? Mości państwo, toż to Katowice. Bajka niedaleko centrum miasta

Autor: Katarzyna Pachelska

14/07/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon