Centrum

Walka z rakiem. Santander Bank Polska przekazał środki dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Dzięki zorganizowanej akcji „poMOC jest w nas” do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach trafił niezbędny sprzęt. Bank ofiarował w sumie 200 tys. zł na pomoc 10 polskim dziecięcym ośrodkom onkologicznym.

Tylko w ciągu roku w Polsce zdiagnozowano 1 200 nowych zachorowań na nowotwory u dzieci. To niestety druga pod względem częstotliwości występowania przyczyna śmierci u najmłodszych.

- Doceniamy, że bank zwrócił uwagę na problem i skalę zachorowań na nowotwory u dzieci. Mamy nadzieję, że przyczyni się to również do większej profilaktyki zdrowotnej. Dziękujemy Santander Bank Polska i jego klientom, którzy wsparli akcję za środki na zakup niezbędnego sprzętu. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze skuteczniej pomagać naszym małym pacjentom w ich walce o powrót do zdrowia – mówi Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Płatności BLIKIEM pomagały szpitalom

Akcja „poMOC jest w nas” trwała od 14 września do 5 października. W tym czasie bank z każdej, darmowej dla klienta, transakcji BLIKIEM (m.in. przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu, zakupy przy użyciu BLIK), przekazywał 5 gr na zakup sprzętu medycznego dla 10 polskich dziecięcych ośrodków onkologicznych. Klienci mogli także wpłacać środki na ten cel na konto Fundacji Santander Bank Polska.

- Do akcji pomocowej ponownie zaprosiliśmy naszych klientów i jak zawsze – nie zawiedli, blikując i wpłacając na konto fundacji. Dzięki temu do wybranych ośrodków onkologicznych dla dzieci w całej Polsce trafiło 200 tys. zł. w postaci niezbędnego sprzętu medycznego. Chcemy i umiemy się dzielić z potrzebującymi – mówi Marzena Atkielska, prezes Fundacji Santander Bank Polska.

fot. Google Street View

czytaj dyskusję

Polecamy: