Warsztaty sztuki ulicznej dla dorosłych i seniorów w Katowicach – Załężu. Namalują mural

Wybitna artystka streetartowa Mona Tusz wraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum zaprasza wszystkich dorosłych (szczególnie seniorów) na warsztaty z malarstwa ulicznego.

Konie mural

Cel zajęć jest jasny: stworzyć mural zainspirowany spektaklem „Łysek z pokładu Idy”. Mural, który upamiętni również rumaki wykorzystywane w śląskich kopalniach. Co ważne – nie trzeba posiadać wyjątkowych zdolności plastycznych czy manualnych, aby wziąć udział w warsztatach. Liczy się przede wszystkim chęć i otwarta głowa.

Galopem do wolności

Zajęcia odbywać się będą codziennie w dniach 18-24.08 w godz. 10-14. Będą okazją do zdobycia ciekawych doświadczeń artystycznych, poznawania nowych technik malowniczych, a także do normalnego kontaktu międzyludzkiego i integracji z ludźmi, którzy mają podobne pasje. Warsztaty stanowią element projektu „Galopem do wolności!”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapisy na warsztaty

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy proszą jednak o zgłaszanie się osób, którzy będą dostępni we wszystkie dni zajęć. Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 w Dziale Organizacji Widowni, tel. 32 253 79 26, 32 602 92 56 lub za pomocą e-maila: dow@ateneumteatr.pl

W lipcu odbyły się już podobne warsztaty z udziałem Mony Tusz, dedykowane dla uczniów XIV Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach – Józefowcu. Uczniowie stworzyli wówczas ciekawą pracę, pokrywając jedną ze ścian terenu szkoły wyjątkowymi napisami. Efekt kolejnych warsztatów będzie z pewnością równie imponujący.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon