We wtorek rusza diabelski młyn w Katowicach. To nowość na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Katarzyna Pachelska
Diabelski młyn w Katowicach

Diabelski młyn od kilku dni przyciąga uwagę przechodniów, a już we wtorek, 23 listopada, zostanie uruchomiony. Poznaliśmy cennik oraz godziny, w których będzie można skorzystać z nowej atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego w Katowicach.

Diabelski młyn jest w Katowicach nowością. Został ustawiony przed wejściem do Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego. Ma 33 metry wysokości o 24 wagoniki.

Z nowej atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie można korzystać od 23 listopada do... 16 stycznia. Od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-22.00, a w weekendy od godz. 10.00 do 22.00.

Jeden przejazd to trzy obroty diabelskiego koła. Bilet jednoosobowy kosztuje 20 złotych, rodzinny (cztery osoby) 70 złotych. Dzieci do piątego roku życia mogą korzystać z tej atrakcji za darmo.

Po tym, jak Urząd Miasta Katowice poinformował o cenie, od razu w sieci pojawiły się głosy, że jest ona wysoka. Dla porównania sprawdziliśmy, ile za przejażdżkę diabelskim młynem trzeba zapłacić w innych miastach. Amber Sky w Gdańsku to 32 złote lub 22 złote dla dzieci poniżej 140 centymetrów wzrostu. Natomiast przy Bulwarze Wołyńskim w Krakowie za bilet normalny trzeba zapłacić 35 złotych, a ulgowy 25 złotych.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach rozpoczął się 19 listopada i potrwa do 23 grudnia. Oprócz diabelskiego młyna można skorzystać z wiktoriańskiej karuzeli, która nawiązuje swoim wyglądem do śląskich tradycji, elektrycznej kolejki przewożącej dzieci oraz z lodowiska czynnego od godz. 9.30 do 21.30.

- Zaprezentowane zostały nowe, unikatowe scenerie, nad którymi organizatorzy pracowali cały rok. Do świata magii prowadzi jarmarkowa brama. Po jej przekroczeniu widzimy gigantycznych ołowianych żołnierzy, którzy czuwają nad odpowiednią atmosferą jarmarku. Gdy spojrzymy w górę, na dachu drewnianej piramidy, zauważymy trzypiętrową wieżę, w której jak w pozytywce, kręcą się ręcznie rzeźbione figury świętych - opisuje Marta Chmielewska, naczelniczka Wydziału Promocji Urzędu Miasta Katowice.

Na jarmarku znajdują się oczywiście stoiska z jedzeniem. Grzaniec galicyjski kosztuje 15 złotych, kawa 10 złotych, oscypek z grilla 8 złotych. O cenach na podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Katowicach pisaliśmy TUTAJ.

Oprócz tego rozstawiono stanowiska z rękodziełem, produktami regionalnymi oraz innymi przedmiotami.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Katowice koleda

Nowe oświadczenie arcybiskupa. Co z tegoroczną kolędą?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Tysiąc lampek rozświetliło choinkę na katowickim rynku

Zmiany w punktacji przyjmowania dzieci do żłobka w Katowicach wejdą w życie?

Przyjęcia do żłobka. Samotni rodzice bez dodatkowych punktów

60db2edd3fa58

GKS Katowice robi porządki po awansie

Akcja Wyzwanie parkowanie Katowice

Wyzwanie parkowanie Katowice. Za nami drugi tydzień akcji

Pomnik1

Katowice. Obchody 2 i 3 maja w mieście. 100. rocznica III...

Koronawirusraportkato

Przedłużenie obostrzeń. Kwiecień 2021. Co z majówką?