Weekend inspiracji wnętrzarskich na 4 Design Days 2022 w MCK w Katowicach

W ten weekend, 29 i 30 stycznia 2022 r., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywają się dni otwarte 4 Design Days. To gratka dla tych, którzy interesują się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz i designem. Sprawdź, co się będzie działo.

4 Design Days odbywają się w trybie stacjonarnym po roku przerwy. Wydarzenie rozpoczęło się 27 stycznia dwoma dniami branżowymi. W weekend 29 i 30 stycznia impreza jest otwarta dla wszystkich fanów nowoczesnego designu i nowych trendów w urządzaniu wnętrz. Organizatorzy zaplanowali prezentacje, wystawy, warsztaty, spotkania z projektantami, a także ekspozycję blisko 200 producentów oraz dostawców produktów i usług.

– Po roku przerwy wracamy do organizacji dni otwartych w ramach 4 Design Days, które stanowią źródło wiedzy i inspiracji przy aranżacji własnych przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych. Będzie można wysłuchać praktycznych porad wnętrzarskich, zapytać ekspertów o nurtujące nas kwestie, a nawet samemu sprawdzić się w prostych czynnościach remontowych – mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, autorka programu 4 Design Days. – Na wydarzenie zapraszamy mieszkańców regionu, a także wszystkich entuzjastów dobrego wzornictwa. Coś dla siebie znajdą tu nie tylko dorośli, ale również dzieci. Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy ciekawe warsztaty, które rozwiną ich zainteresowania – dodaje Robert Posytek, autor programu 4 Design Days.

Dla odwiedzających przygotowano szereg prezentacji, porad i warsztatów. Jakie rośliny warto wybrać do salonu? Jak urządzić małą kuchnię? Jak stworzyć funkcjonalne miejsce do pracy zdalnej? To tylko część pytań, na które odpowiedzi przyniesie cykl „Urządź się z Dobrzemieszkaj.pl. Recepta na wnętrza, o jakich marzysz!”.

Darek Stolarz i Jimi Ogden też będą na 4DD

Wydarzenie będzie również okazją do nauki wielu przydatnych umiejętności związanych z remontem mieszkania. Uczestnicy sesji „ABC DIY – wiele rzeczy możesz zrobić sam!” dowiedzą się, jak poprawnie ułożyć panele podłogowe, zamontować oświetlenie czy przykleić tapetę. Warsztaty z Dariuszem Wardziakiem (Darek Stolarz), najsłynniejszym polskim stolarzem, pokażą, jak przygotować ciekawe ozdoby z drewna, natomiast podczas zajęć z Jimim Ogdenem, gospodarzem popularnego programu „Rzeczy Od-Nowa”, będzie można zobaczyć, jak dokonać renowacji mebli.

W trakcie wydarzenia będzie można również posłuchać o wielu inspirujących realizacjach. Najlepsi polscy architekci i projektanci wnętrz przedstawią kulisy powstawania najciekawszych aranżacji przestrzeni i domów jednorodzinnych ostatnich lat. Z kolei osoby zastanawiające się nad stworzeniem własnej marki dowiedzą się, jak budować relację opartą na wartościach z architektami i projektantami. Moderatorami sesji będą m.in. Tomasz Pągowski, projektant, konstruktor, prowadzący programy o urządzaniu wnętrz: „Remont w 48h”, „Projekt lokalny”, „Bitwa o dom”, a także Mirella Firchał-Kępczyńska i Marcin Kępczyński, projektanci, prowadzący program „Para w remont” na antenie HGTV.

Wystawy prac architektów i atrakcje dla dzieci

Podczas 4 Design Days zostaną także zaprezentowane wystawy prac architektów. Katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej zapraszają na unikatową wystawę archiwalnych zdjęć z budowy Spodka, pokazującą skomplikowane etapy realizacji oraz fragmenty montażu hali. Wystawy przygotowali również uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach, studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, a także Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Na nudę nie będą narzekać również najmłodsi. Przygotowano dla nich Strefę Dziecka 4Kids, w której odbędą się warsztaty architektoniczno-plastyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat. Członkowie Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Śląskiej Izby Architektów opowiedzą, na czym polega zawód architekta i urbanisty oraz pomogą w przygotowaniu pracy plastycznej. Wstęp na warsztaty jest wolny – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagane są wcześniejsze zgłoszenia. Dodatkowo odbędą się zajęcia z budowania ze słomek konstrukcyjnych, drewnianych klocków czy kartonów. Nie zabraknie też torów przeszkód, malowania twarzy, rzutów do celu czy modelowania długich balonów.

Bilety na dni otwarte można nabyć w dniu wydarzenia w kasach Międzynarodowego Centrum Kongresowego lub online. Bilet jednodniowy kosztuje 30 zł, dwudniowy 35 zł, dzieci i młodzież do 16. roku życia - wstęp darmowy. Więcej szczegółów na stronie: www.4dd.pl/2022/pl/rejestracja-2022,513.html. 4 Design Days wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, dlatego 1 zł z każdego biletu kupionego 30 stycznia zostanie przeznaczony na rzecz tej fundacji. Konto organizacji będą też zasilać wpłaty na e-skarbonkę: https://eskarbonka.wosp.org.pl/7y7yzj.

W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby, które spełnią jeden z warunków:

  • są zaszczepione przeciwko COVID-19 szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej i przyjęły wymaganą dla danego preparatu liczbę dawek szczepionki co najmniej 14 dni przed wydarzeniem i przy wejściu na wydarzenie okażą ważne unijne cyfrowe zaświadczenie COVID (Unijny Certyfikat Covid, UCC);
  • przedstawią potwierdzenie posiadania statusu ozdrowieńca po przebyciu COVID-19 w ciągu ostatnich maksymalnie 6 miesięcy;
  • pokażą, w wersji elektronicznej bądź papierowej, negatywny wynik testu w kierunku COVID-19 wykonany nie więcej niż 48 godzin przed godziną rozpoczęcia wydarzenia. Test będzie można także wykonać na miejscu, przed wejściem na teren wydarzenia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon