Policyjne

Weekendowy raport z województwa śląskiego. Wyjątkowo spokojna majówka

Chociaż kalendarzowy początek maja przypadał dopiero w sobotę, już w piątek, oficjalnie rozpoczął się najpopularniejszy weekend w roku. W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa, wielu mieszkańców regionu świętowało lokalnie. Na szczęście, za okres od 1 do 3 maja włącznie, nie odnotowano żadnych bardzo poważnych zdarzeń. Można powiedzieć, że ta majówka należała do wyjątkowo spokojnych.

Sytuacja na drogach

Zgodnie z dobowymi raportami publikowanymi przez służby wojewody śląskiego, na drogach podczas weekendu majowego doszło do zaledwie 7 wypadków, w których rannych zostało łącznie 6 osób. Komenda Wojewódzka Policji poinformowała także, że podczas tegorocznej majówki nikt nie zginął na drogach. Funkcjonariusze z całego regionu zostali zadysponowani łącznie do 520 kolizji. Niestety, zatrzymano także 107 nietrzeźwych kierowców…

Pożary

Okres majówki przyniósł raport 86 pożarów na terenie województwa śląskiego. Większość z nich dotyczyła drobnych interwencji. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce 1 maja w Świętochłowicach. W budynku wielorodzinnym przy ul. Żołnierskiej zapaliła się sadza w przewodzie kominowym. Doszło tam do rozszczelnienia przewodu kominowego. Na czas prowadzonej akcji gaśniczej, z budynku ewakuowano 12 osób. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Groźnie wyglądający pożar także w Dąbrowie Górniczej. 2 maja przy ul. Chemicznej płonęły palety w zakładzie ERG S.A. Na miejscu pracowały aż 22 zastępy Państwowej Straży Pożarnej i 3 zastępy OSP. W zdarzeniu również nie było osób poszkodowanych.

Inne wydarzenia

  • 31 kradzieży z włamaniem
  • 2 przestępstwa gospodarcze
  • 3 rozboje
  • 20 przestępstw narkotykowych

W weekend majowy do aresztu tymczasowego trafiło łącznie 9 osób. Aż 191 osób zostało złapanych na tzw. gorących uczynkach.

zdj. Facebook WRD KWP w Katowicach

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: