Wichura nad województwem śląskim. W Katowicach straż interweniowała 10 razy

Od wieczora 29 stycznia do godziny szóstej 30 stycznia strażacy wezwani zostali około sto razy w województwie śląskim. Najwięcej interwencji odnotowano na terenie powiatu gliwickiego oraz częstochowskiego. W Katowicach strażacy otrzymali zgłoszenie do usunięcia zerwanego poszycia dachu.

fot. 112 Katowice
Projekt bez tytułu 8

W późnych godzinach wieczornych na Śląsk dotarł niż Nadia. Porywy wiatru w momentach przekraczają prędkość 100 km/h. W naszym województwie strażacy interweniowali ponad 100 razy. Najwięcej zgłoszeń wzywanych jest do usunięcia połamanych gałęzi oraz pni drzew. Jednak z godziny na godzinę zgłoszeń przybywa.

- Najwięcej interwencji odnotowano na terenie pow. Gliwickiego - 13, Częstochowskiego -12 - tłumaczy mł. bryg. Aneta Gołębiowska, rzecznik prasowy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

W Katowicach zerwane zostało poszycie dachu

Do godziny dziesiątej, 30 stycznia w Katowicach strażacy interweniowali 22 razy. Największą szkodą wichury, jak dotąd okazało się zerwane poszycie dachu na Osiedlu Tysiąclecia, przy ulicy Mieszka Pierwszego.

- Jesteśmy w trakcie usuwania poszycia izolacji dachu w jednym z bloków na Tysiącleciu. Doszło tam do oderwania znacznej ilości papy i izolacji przeciwwilgociowej dachu. Nasze działania nadal trwają, mamy problemy z dostaniem się do tego miejsca, ponieważ mocny wiatr utrudnia rozstawianie drabiny mechanicznej - wyjaśnia st.kpt. Adam Kryla, oficer prasowy KM PSP w Katowicach.

Oprócz zerwanego dachu strażacy wezwani zostali do uszkodzonego samochodu, przy ulicy Lompy oraz zerwanej instalacji elektrycznej przy ul. Kościuszki. Adam Kryla dodaje, że pozostałe uszkodzenia to w większości wiatrołomy oraz konary leżące na jezdni.

Wichura pozostanie jeszcze przez kilka godzin

Do godziny szóstej 30 stycznia, 151 stacji elektroenergetycznych było pozbawionych możliwości dostarczania energii elektrycznej. W związku z czym 9199 budynków nie miało prądu.

Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej silne porywy wiatru mają ustać na Śląsku w godzinach wieczornych - w Katowicach około godziny 20, prędkość wiatru ma spaść poniżej 30 km/h.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Głodzony pies, Katowice

Głodził psa, by nie wychodzić z nim za często

Kontrola drogowa

34 pijanych kierowców zatrzymała policja na ulicach Katowic

Źle parkujący kierowcy to plaga w Katowicach

Akcja „Wyzwanie: parkowanie!”. Statystyki zwalają z nóg!

Bmw, którym poruszał się paser w Katowicach

Kierował skradzionym bmw. Teraz odpowie za paserstwo

Akcja Wyzwanie parkowanie Katowice

Wyzwanie parkowanie Katowice. Za nami drugi tydzień akcji

Tragiczny wypadek na DTŚ obok Auchana

Wypadek na DTŚ obok Auchana. Lądował śmigłowiec LPR