Widowisko Polskie Betlejem pod Spodkiem 6 stycznia 2022. Wystąpią m.in. Marek Piekarczyk, Maciej Balcar

Materiały prasowe
Polskie Betlejem

To będzie już 8. edycja "Betlejem w Polsce", ale pierwsza plenerowa. Do tej pory koncerty odbywały się w katowickim Spodku. 6 stycznia 2022 r. najpiękniejsze polskie kolędy zabrzmią na placu przed halą.

Podczas tej edycji "Betlejem w Polsce" zabrzmią najpiękniejsze kolędy nie jak dotychczas „ze wszystkich stron świata”, ale z Polski.

Widowisko "Polskie Betlejem" w Katowicach w Święto Trzech Króli

W repertuarze znajdą się popularne pieśni Bożonarodzeniowe, na przykład "Bóg się rodzi" czy "Nie było miejsca dla Ciebie", jak i niemal zupełnie nieznane - "Gore gwiazda Jezusowi" czy "Zdrów bądź, Królu Anielski".

Usłyszymy kompozycje wydobyte przez twórców "Polskiego Betlejem" z historycznych źródeł, z których najstarsze sięgają aż XVI wieku. Nie zabraknie jednak współczesnych pieśni Bożonarodzeniowych, a także utworów premierowych, wyjątkowo licznych w tegorocznej edycji.

Widowisko "Polskie Betlejem" będzie można zobaczyć:

 • 6 stycznia, godz. 17.00, w Katowicach (plac przed Spodkiem)
 • 15 stycznia, godz. 17,00, w Rybniku (Kampus ulica Rudzka)

Wstęp wolny.

W Polskim Betlejem wezmą udział:

 • Marek Piekarczyk, 
 • Maciej Balcar, 
 • Marcin Styczeń, 
 • Bartas Szymoniak, 
 • Marika/Skubas, 
 • Gabi Gąsior, 
 • Magda Anioł, 
 • Viola Brzezińska, 
 • Arkadio,
 • chór DeocentryCity
 • laureaci the Voice of Poland

Koncert kolęd na placu przed Spodkiem

Wydarzenie odbędzie się na otwartej przestrzeni, by, jak piszą organizatorzy, cieszyć się możliwością wspólnego i zarazem bezpiecznego (!) świętowania. By poczuć, jak miasto na powrót staje się miejscem świątecznych spotkań mieszkańców, rodzin, przyjaciół, znajomych i sąsiadów. 

Imprezę promuje utwór "Kolęda dla Brata", autorstwa Szymona Babuchowskiego i Adama Szewczyka. Kolęda dla Brata dostępna jest bezpłatnie na platformach streamingowych, by każdy mógł podzielić się z innymi Betlejemskim przesłaniem. 

Specjalnie z okazji "Polskiego Betlejem" każdy słuchacz może nieodpłatnie pobrać z fanpage'a płytę, na której najpiękniejsze polskie kolędy śpiewa 28 wokalistów oraz chór złożony ze 120 000 osób. To materiał zarejestrowany podczas poprzednich edycji "Betlejem w Polsce", kiedy artyści wspólnie z wielotysięczną widownią polskich miast śpiewali pieśni bożonarodzeniowe.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji "Betlejem w Polsce", podobnie i w tym roku, wydarzeniu będzie towarzyszyć akcja społeczna Ambasador Miłosierdzia. Cały dochód ze zbiórek oraz sprzedaży płyt Betlejem w Polsce zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej zostanie przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Spektakl ZEN-IT

Futurystyczna opowieść o Katowicach w Teatrze Śląskim

Zbigniew Rokita

Autobusem przez miasta aglomeracji z laureatem NIKE. Aukcja

Legendarny Kosmiczny Mecz

Legendarny Kosmiczny Mecz w Spodku już 15 stycznia

Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Prawie 300 wydarzeń w Spodku i MCK w 2021 r.

Nikiszowiec

Odpust u Babci Anny już w niedzielę w Nikiszowcu

Gastro Fajer, Katowice

Centrum Kato na tarasach MCK i Spodka

Spodek

Jakie tajemnice skrywa Spodek? Wyjawiamy