"Wielkanoc w sztuce" w Kinoteatrze Rialto 18 kwietnia. Dzieła geniuszy na wielkim ekranie i w jakości HD

W Poniedziałek Wielkanocny, na zakończenie celebracji Świąt Wielkanocnych, w Kinoteatrze Rialto w Katowicach można sobie zafundować spotkanie ze sztuką przez wielkie S.

Caravaggio

Historia śmierci i zmartwychwstania Chrystusa przez ostatnie 2.000 lat wywierała ogromny wpływ na kulturę i robi to nadal. Inspirowała najznamienitszych artystów Zachodu.

Phil Grabsky, reżyser i pomysłodawca cyklu reportaży kinowych pod tytułem "Wystawa na Ekranie", śledzi odzwierciedlenia biblijnej historii śmierci i zmartwychwstania w sztuce, od czasów pierwszych chrześcijan po współczesność.

Zrealizowany w Jerozolimie, Stanach Zjednoczonych i całej Europie film "Wielkanoc w sztuce" eksploruje różne sposoby, w jakie artyści przedstawiali wydarzenia Wielkiej Nocy na przestrzeni wieków.

Na wielkim ekranie i w jakości HD w Kinoteatrze Rialto w Katowicach (ul. św. Jana 24) w Poniedziałek Wielkanocny 18 kwietnia będziemy mogli podziwiać dzieła Caravaggia, Michała Anioła, Leonarda da Vinci czy El Greca, ale również prace współczesnych artystów, jak Mark Wallinger czy Sam Taylor-Wood.

Bilety na to wydarzenie kosztują 25 zł.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon