Wizualizacje robią wrażenie, a prace postępują! To jest prawdziwy… Rozwój Katowic

Po 10 miesiącach od rozpoczęcia budowy kompleksu sportowego przy ul. Asnyka w Katowicach Piotrowicach postępy widać jak na dłoni. Dawne boisko Kolejarza zmienia się nie do poznania. Zobacz zdjęcia.

Tereny, które w 2012 r. miasto Katowice nabyło od kolei, mają stać się sportową wizytówką południowej części miasta. Powstać tu ma:

  • pełnowymiarowe boisko piłkarskie z naturalną nawierzchnią
  • ośmiotorowa bieżnia wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną
  • profesjonalny obiekt do baseballa
  • boisko do siatkówki plażowej
  • boisko wielofunkcyjne, dostosowane do piłki ręcznej oraz koszykówki
  • plac do street workoutu

Nowy dom dla Rozwoju

Stadion piłkarski wraz z trybunami na 228 miejsc i zapleczem sanitarnym ma stać się nowym domem dla bardzo zasłużonego katowickiego klubu – Rozwoju. Słynący przede wszystkim ze szkolenia młodzieży klub (to tu swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał obecny reprezentant Polski, Arkadiusz Milik), będzie mógł korzystać ze stadionu także w rozgrywkach seniorskich (aktualnie katowiczanie występują w IV lidze).

Obiekt dla każdego

Ciekawostką w projekcie przygotowanym przez firmę Amaya Architekci, jest z pewnością plac do gry w baseballa. Boisko powstało na wniosek drużyny Rawa Katowice - bardzo energicznego krzewiciela tej dyscypliny sportu na Śląsku – i wniosek ten został pozytywnie przyjęty podczas konsultacji społecznych. Ze wszystkich dobroci obiektu będzie mogła oczywiście korzystać także młodzież i mieszkańcy południowych dzielnic Katowic. Stadion znajduje się w pobliżu parku Zadole i ma być otoczony infrastrukturą sprzyjającą pieszym oraz rowerzystom.

Wykonawca projektu, firma Greta Sport, planuje oddać kompleks do użytku jeszcze przed wakacjami 2022 roku. Całość inwestycji wyniesie blisko 36 mln zł.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon