Władze woj. śląskiego wizytują w Nadrenii Północnej-Westfalii. Będzie Wspólne Oświadczenie

Przedstawiciele władz woj. śląskiego wizytują w Nadrenii Północnej-Westfalii. – Współpraca z Nadrenią Północną-Westfalią to dla nas jeden z priorytetów w polityce międzynarodowej – przyznaje marszałek.

Delegacja ze Śląska wizytuje w Nadrenii Północnej Westfalii

Celem wizyty jest podpisanie Wspólnego Oświadczenia o współpracy i dalszym rozwoju przyjaznych stosunków pomiędzy Województwem Śląskim i Nadrenią Północną-Westfalią. Jest on jedynym regionem Republiki Federalnej Niemiec, z którym Śląsk posiada formalną współpracę.

– Współpraca z Nadrenią Północną-Westfalią to dla nas jeden z priorytetów w polityce międzynarodowej. Chcemy umocnić nasze relacje, oparte na wzajemnym szacunku i uczyć się od siebie nawzajem, korzystać ze swoich doświadczeń, szczególnie w zakresie transformacji. To także doskonała okazja dla naszych przedsiębiorców, by mogli konkurować na europejskim rynku, a dla naszych partnerów z Niemiec możliwość poznania naszych najmocniejszych stron i atutów – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

Delegacja ze Śląska wizytuje w Nadrenii Północnej-Westfalii

W pierwszym dniu wizyty delegacja, w skład której wchodzą marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Jan Kawulok, w Dusseldorfie spotkali się z Jakubem Wawrzyniakiem, konsulem generalnym RP. Delegacja wyjechała także do Centrum Ogniw Paliwowych w Duisburgu oraz przeprowadziła rozmowy z NRW Global Business. Doszło także do spotkania z dyrektorem zarządzającym Agencją Przyszłości Rewiru Reńskiego Bodo Middeldorfem, podczas którego prowadzili rozmowy na temat stworzenia struktur i rozwoju strategii w regionie transformacji.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

197956353 561228154914126 5056252797213677665 n

Śląsk i Kraj Morawsko-Śląski będą współpracować

Europejskie Forum Przyszłości

Europejskie Forum Przyszłości. Kiedy i gdzie?

Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego przejdzie gruntowny remont za 3 mln zł

UE przebuduje kampus za 3 mln zł dzięki dotacji marszałka

Katowickie Centrum Onkologii doczeka się inwestycji wartej ponad 4 mln zł

Katowickie Centrum Onkologii dostanie nowy sprzęt

Zarząd Województwa przekazał 840 tys

840 tys. zł dla ratowników WOPR i GOPR

Półmetek zarządu województwa śląskiego

Śląski samorząd w połowie kadencji

Fotttt

Miliony dla gmin na gospodarkę wodno-ściekową