Województwo Śląskie zaprezentuje swój potencjał podczas Expo 2020 Dubai

Woj. śląskie zaprezentuje się na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju. Pokaże się jako różnorodny region, który dynamicznie się zmienia i szanując swą tradycję i tożsamość, jest otwarty na nowoczesną gospodarkę - mówili przedstawiciele regionalnych władz.

Expo 2020 w Dubaju to największe wydarzenie promocyjno-gospodarcze na świecie. Zostało przełożone o rok ze względu na pandemię koronawirusa, lecz utrzymało charakter stacjonarny. Będzie pierwszą Wystawą Światową zorganizowaną w kraju arabskim. Odbędzie się między 1 października 2021 r. a 20 marca 2022 r.

Za udział Polski w Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju odpowiedzialna Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Projekt nadzoruje natomiast Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii.

Województwo Śląskie zaprezentuje się na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju. Przedstawiciele regionalnych władz chcą pokazać dokonujące się w naszym regionie przemiany gospodarcze i kulturowe.

– Śląsk się zmienia. Jest w dobie transformacji – mówił Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie. – Pandemia trochę nas zatrzymała w tym rozwoju, nie ma co ukrywać, ale z drugiej strony patrzymy już w przyszłość dużymi krokami, myślimy o tym jak pomóc naszym przedsiębiorcom, naszemu środowisku gospodarczemu, walczyć o rynki zagraniczne, pokazywać tą przemianę gospodarczą, która na Śląsku ma miejsce, ta przemianę kulturową, transformacyjną. Musimy być cały czas aktywni i pokazywać światu, że Śląsk się zmienia bardzo dynamicznie. Będzie się zmieniał w ciągu najbliższych lat bardzo fundamentalnie, ale my tę zmianę cały czas projektujemy – dodaje.

Polska na Expo 2020 ma przedstawić się jako kraj ludzi kreatywnych i przedsiębiorczych.

- Mamy szansę pokazać się, odczarować pewne wizerunki, pewne stereotypy, które miały miejsce wcześniej, zbudować zupełnie nowy wizerunek i zbudować silną pozycję Polski na arenie międzynarodowej – mówił Adrian Malinowski, komisarz generalny sekcji polskiej Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju.

Konferencja prasowa dotycząca EXPO DUBAI:

fot. Jakub Chełstowski/twitter.com

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon