Wszywka alkoholowa Katowice - esperal w Twoim mieście

Alkoholizm to choroba, której nie powinno się lekceważyć. Kiedy jest bagatelizowana, prowadzi do wyniszczenia organizmu, a bardzo często także do śmierci. Badania pokazują, że problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu dotyczy już ponad 12% społeczeństwa i niszczy życie setek tysięcy rodzin. Przezwyciężenie alkoholizmu jest trudne, ale nie niemożliwe. Wystarczy znaleźć w sobie silną wolę i rozpocząć leczenie w sposób zdecydowany i odpowiedzialny. Skorzystaj z pomocy specjalistów z przychodni leczenia uzależnień Nasz Gabinet i wygraj z alkoholizmem.

Główne esperal katowice

Czym jest i w jaki sposób działa wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa to lek o nazwie disulfiram, który wszywany jest głęboko pod skórą w okolicy pośladka. Zadaniem wszywki alkoholowej jest skuteczne hamowanie chęci spożycia alkoholu oraz pomoc w walce z nałogiem alkoholowym.

Esperal blokuje proces rozkładania się alkoholu, przez co spożyty alkohol gromadzi się w organizmie człowieka i prowadzi do silnego zatrucia pokarmowego. Objawy wywoływane przez wszywkę alkoholową bardzo często porównywane są do kaca, jednak działanie esperalu sprawia, że dolegliwości są dużo silniejsze.

Leczenie choroby alkoholowej z pomocą esperalu - czy to skuteczne?

Uzależnienie od alkoholu jest chorobą przewlekłą, która dominuje całe życie osoby uzależnionej i jego najbliższej rodziny. Leczenie choroby alkoholowej pozwoli Ci odzyskać kontrolę nad życiem i zacząć wszystko od nowa. Wszywka alkoholowa jest najbardziej skutecznym sposobem, który pozwala zachować trwałą abstynencję. Aby leczenie było skuteczne, zaleca się kompleksowe podejście do problemu. W związku z tym wszystkim naszym pacjentom, oprócz wszycia, proponujemy również odtrucie alkoholowe, które łagodzi objawy zespołu abstynencyjnego oraz spotkania z psychologiem, które pozwalają znaleźć źródło problemu i zacząć życie na nowo.

Esperal daje osobom uzależnionym siłę i motywuje do walki z alkoholizmem, a to wszystko w ciągu 30 minut.

Zabieg zaszycia alkoholowego można powtórzyć kilkakrotnie, jednak jego ponowne wykonanie jest możliwe najwcześniej po upływie 8 miesięcy. Ze względu na stan zdrowia pacjenta każdorazowe powtórzenie zabiegu wymaga ponownej konsultacji lekarskiej.

Ile kosztuje wszycie Esperal Katowice?

Ceny za zabieg wszycia esperalu są bardzo różne i zazwyczaj zależą od wybranego pakietu. W przychodni terapii uzależnień Nasz Gabinet w Katowicach cena za implantację esperalu waha się od 450 do 1800 złotych. Na podstawowy koszt zabiegu implantacji esperalu składa się wszycie wszywki alkoholowej z podaniem znieczulenia miejscowego, wywiad medyczny, usunięcie szwów, antybiotyk. Ostateczna cena za implantację esperalu zależy od wybranego standardu zabiegu oraz wymaganej dawki leku.

Skutki spożycia alkoholu po implantacji esperalu

Po wszyciu Esperal Katowice spożycie choćby śladowej porcji alkoholu wywołuje szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Skutki wypicia alkoholu są na tyle poważne, że skutecznie zniechęcają do picia. Zlekceważenie obecności wszywki alkoholowej i wypicie choćby śladowej ilości alkoholu wywołuje:

 • nudności i wymioty,
 • zawroty głowy,
 • ból głowy,
 • duszności,
 • uczucie niepokoju i lęk,
 • kołatanie serca,
 • metaliczny posmak w ustach,
 • skoki ciśnienia,
 • zaczerwienioną twarz,
 • zwiększoną potliwość,
 • zaburzenia psychiczne.

Może i z pozoru dolegliwości te podobne są do zwykłego poimprezowego kaca, to w przypadku esperalu dolegliwości te są dużo silniejsze. Należy pamiętać, że esperal zaczyna działać po kontakcie z każdą porcją spożytego alkoholu - nawet w postaci cukierka czy płynów stomatologicznych. Esperal w Katowicach działa niemal natychmiast, ponieważ pierwsze objawy zaczynają pojawiać się już po kilku minutach od spożycia alkoholu.

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu w Naszym Gabinecie w Katowicach

Zabieg wszycia esperalu jest bardzo prosty i wraz ze wstępną wizytą trwa niespełna 30 minut. Wykonują go doświadczeni chirurdzy, którzy od wielu lat specjalizują się w leczeniu nałogu alkoholowego. Dzięki podaniu znieczulenia miejscowego pacjent nie odczuwa żadnego bólu i dyskomfortu. Podczas zabiegu chirurg wykonuje niewielkie nacięcie pod pośladkiem i umieszcza wszywki alkoholowe głęboko pod skórą pacjenta. Wszywki alkoholowe wszywane w okolicy pośladków ograniczają dolegliwości bólowe związane z poruszaniem się oraz zapewniają lepsze warunki do zabliźnienia się rany. Blizna powstała podczas zabiegu jest tak niewielka, że po kilkunastu dniach staje się niemal niewidoczna. Sam zabieg z zastosowaniem esperalu jest małoinwazyjny, a zaraz po jego wykonaniu można od razu wrócić do pracy. Dzięki temu zaszycie esperalem może zostać utrzymane w tajemnicy.

Implantacja esperalu - jak przygotować się do zabiegu

Podstawowym warunkiem do przeprowadzenia implantacji esperalu jest zachowanie absolutnej abstynencji na co najmniej 24 godziny przed planowanym zaszyciem. Zaleca się jednak, aby czas ten został wydłużony do 48 godzin. Zapewni to większe bezpieczeństwo oraz wyeliminuje ryzyko pojawienia się powikłań spowodowanych przez wszywkę alkoholową.

Nagłe odstawienie alkoholu zazwyczaj prowadzi do zespołu abstynencyjnego, który jest ogromnym wyzwaniem dla alkoholika. Aby zapobiec ciężkim objawom odstawiennym, zaleca się przeprowadzenie odtrucia alkoholowego, który pozwala przerwać ciąg alkoholowy, oczyszcza organizm z toksyn, minimalizuje skutki nagłego odstawienia alkoholu, a tym samym wspomaga trwałą abstynencję.

Pacjent zgłaszający się na zabieg ma także obowiązek zapoznać się z potencjalnymi reakcjami organizmu, które wywołują wszywki alkoholowe, jeśli po zaszyciu esperalem nie zaprzestanie on picia alkoholu.

Jak długo działa wszywka alkoholowa?

Disulfiram pomaga w leczeniu alkoholizmu właściwie od momentu implantacji esperalu. Pierwsze dolegliwości pojawiają się od razu po wypiciu alkoholu i mogą utrzymywać się nawet do 10 godzin, sukcesywnie ograniczając codzienne funkcjonowanie. Jeśli chodzi o długofalowe działanie wszywki alkoholowej - zgodnie z założeniem producenta leku wszywka alkoholowa ogranicza chęć sięgania po alkohol przez 8 miesięcy, jednak w rzeczywistości oryginalny esperal działa nawet do 12 miesięcy.

Czy leczenie alkoholizmu z pomocą esperalu jest bezpieczne?

Leczenie uzależnienia od alkoholu z pomocą wszywki alkoholowej pod żadnym pozorem nie ogranicza codziennego funkcjonowania i nie zagraża zdrowiu ani życiu pacjenta - pod warunkiem przestrzegania zaleceń lekarza. Aby uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości, wystarczy całkowicie zaprzestać spożywania alkoholu.

Ze względu na bezpieczeństwo naszych pacjentów poradnia leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet nie oferuje terapii w domu pacjenta. Sam zabieg jest prosty i bezbolesny, a czas gojenia się rany bardzo krótki. Nacięcie powstałe w wyniku zabiegu zabliźnia się już po kilkunastu dniach i jest niemal niewidoczne gołym okiem.

Dla kogo przeznaczona jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa skierowana jest przede wszystkim do osób uzależnionych, które chcą wygrać z uzależnieniem od alkoholu, jednak nie są w stanie poradzić sobie z chorobą alkoholową na własną rękę. Po pomoc w leczeniu choroby alkoholowej mogą zgłosić się zarówno alkoholicy, jak i ich najbliższa rodzina. Terapia awersyjna esperalem pozwala przezwyciężyć nałóg alkoholowy i zacząć całkiem nowe życie. Implantacja esperalu to idealne rozwiązanie dla osób, w przypadku których tradycyjne sposoby i prośby bliskich są niewystarczające, aby wytrwać w trzeźwości.

Potrzebujesz pomocy?
Nie zwlekaj – skontaktuj się z nami już teraz!
+48 71 707 24 67

Przeciwwskazania do implantacji wszywki alkoholowej

Alkoholik zainteresowany wszyciem esperalu musi najpierw przejść wizytę lekarską. Istnieją czynniki, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Zalicza się do nich:

 • nadwrażliwość na disulfiram,
 • stan nietrzeźwości pacjenta lub spożycie alkoholu na 24 godziny przed planowanym zabiegiem,
 • problemy z układem krążenia,
 • problemy o podłożu psychicznym (w tym próby samobójcze),
 • zażywanie określonych leków.

Uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu mogą też inne czynniki, które w opinii lekarza mogą mieć wpływ na działanie wszywki alkoholowej lub wystąpienie się niepożądanych skutków ubocznych.

Sieć poradni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Katowicach

Specjalistyczne leczenie w prywatnej poradni Nasz Gabinet wiąże się z kompleksowym leczeniem alkoholizmu i zapewnia indywidualny rodzaj terapii dopasowany do każdego pacjenta. Staramy się, aby każdy w naszej poradni czuł się komfortowo i bezpiecznie oraz miał możliwość odzyskania równowagi psychicznej. Nasz Gabinet wyróżnia zaangażowanie w całą terapię, fachowa pomoc alkoholikom podczas każdego etapu terapii oraz pełna dyskrecja.

Leczenie uzależnienia z pomocą esperalu to najbardziej skuteczny sposób walki z uzależnieniem, jednak aby walka ta przyniosła zamierzony rezultaty, powinna iść w parze zarówno z odtruciem, jak i terapią z psychologiem. Tylko takie podejście do leczenia uzależnienia pozwoli osiągnąć pełen sukces, jakim jest pokonanie uzależnienia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon