Wyjątkowy koncert w Filharmonii Śląskiej. Na scenie zagra hologram

Podczas uroczystej gali Europejskiego Forum Przyszłości w Filharmonii Śląskiej odbędzie się koncert, w którym hologramy muzyków połączą się na scenie z realnymi instrumentami i orkiestrą.

Zdjęcie poglądowe
Symphony orchestra 183608 1920

W dniach 6-8 października w województwie śląskim odbędzie się I edycja Europejskiego Forum Przyszłości. Na zakończenie pierwszego dnia wydarzenia, zaplanowany jest na scenie katowickiej instytucji niecodzienny występ muzyczny. Widzowie będą świadkami niezwykłego połączenia „bezcielesnych” solistów z muzyką graną na żywo – technologiczne projekcje zostaną wplątane w rozgrywający się w czasie rzeczywistym koncert.

Filharmonia Śląska w Katowicach

Filharmonia Śląska dysponuje jedyną w Europie salą koncertową, która jest wyposażona w tzw. ekran mgłowy, umożliwiający projekcje holograficzne. To właśnie dzięki temu urządzeniu, będzie możliwe umiejscowienie hologramu pianisty za fortepianem znajdującym się na estradzie. Pianista Łukasz Szubski oraz klarnecistka Agata Piątek, których projekcje powstaną na scenie, zagrają wspólnie z obecną na miejscu orkiestrą utwory Wojciecha Kilara oraz dyrektora Filharmonii Śląskiej, Adama Wesołowskiego.

"HoloGramy"

Koncert galowy Europejskiego Forum Przyszłości zainauguruje cykl wydarzeń muzycznych „HoloGramy”. 10 października odbędzie się występ dedykowany muzyce filmowej Wojciecha Kilara, a 19 grudnia wybrzmi koncert „Hologramy na Jazzowo”.

Nowy sezon Filharmonii Śląskiej to nie tylko nowa energia i nowe otwarcie – to także nowe technologie, a wraz z nimi: nowy cykl koncertów HoloGramy, łączących doznania muzyczne z wizualnymi. W trakcie tych wydarzeń widzowie zgromadzeni w naszej sali będą mieli okazję nie tylko wysłuchać koncertu, ale także podziwiać hologramy, wyświetlane na ekranie mgłowym, w który filharmoniczna sala – jako jedyna w Europie – jest wyposażona – informuje Filharmonia Śląska.

Pierwsze próby z ekranem mgłowym zostały podjęte przez pracowników katowickiej placówki już na początku 2021 roku. Wówczas ekran mgłowy ustawiony w foyer pozwalał witać gości filharmonii postaciami holograficznymi dyrektora oraz dyrygenta.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon