Wyniki matur 2021. Najlepsze szkoły w Katowicach. Licea i technika

Ogłoszono już wyniki matur w Polsce i w woj. śląskim. Sprawdziliśmy, jakie szkoły w Katowicach wypadły najlepiej, jeśli chodzi o zdawalność matury. Sprawdźcie.

Szkoła Muzyczna im. Szymanowskiego, Katowice

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego przystąpiło w całej Polsce 273 419 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Maturę zdało 74,5 proc. z nich.

Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2021 r., obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego w części pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego.

W województwie śląskim do egzaminu dojrzałości przystąpiło 29 684 osób. Zdało 72,8 proc., czyli nieco mniej niż wynosi ogólnopolska średnia.

Wyniki egzaminów z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym dla absolwentów przystępujących do egzaminu maturalnego w maju 2021 r. w woj. śląskim (wszystkie typy szkół):
Język polski 92%
Matematyka 77%
Język angielski 94%
Język niemiecki 86%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe dla młodzieży w Katowicach:

Zdawalność (%) dla całego egzaminu dojrzałości 2021

  1. 100 proc. - Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Szymanowskiego
  2. 99 proc. - VIII Liceum Ogólnokształcące im. Skłodowskiej-Curie
  3. 98 proc. - III Liceum Ogólnokształcące im. Mickiewicza i I Liceum Ogólnokształcące im. Kopernika
  4. 97 proc. - II Liceum Ogólnokształcące im. Konopnickiej., Technikum nr 17 (Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe), I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Konarskiego

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon