Wysoki wyrok dla przestępcy z Katowic. Miał w mieszkaniu ponad 70 kilogramów narkotyków

Mundurowi w mieszkaniu i piwnicy mieszkańca Katowic znaleźli ponad 70 kilogramów narkotyków - marihuany, amfetaminy i kokainy. Po nieco ponad roku 27-latek usłyszał wyrok. Spędzi za kratami 6 lat i będzie musiał zapłacić ponad 660 tys. złotych w ramach zadośćuczynienia.

Śląska Policja
Materiały z zatrzymania podejrzanego

Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie wieczorem zaczaili się na mężczyznę w okolicy jego mieszkania przy Parku Kościuszki w Katowicach. Po godzinie na miejscu pojawiło się BMW, z którego wyszedł cel. Podejrzany wszedł do bloku i kiedy próbował otworzyć własne drzwi, został zatrzymany.

- Podczas przeszukania mieszkania i piwnicy 27-latka mundurowi zabezpieczyli ponad 9 litrów wodnego roztworu amfetaminy, prawie 60 kilogramów marihuany, ponad 100 gramów kokainy i prawie 4 kilogramy amfetaminy, a także woreczki foliowe do pakowania narkotyków i narzędzia do produkcji - wymienia prok. Waldemar Łubniewski z Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

W mieszkaniu znaleziono także 35 tys. złotych, które zabezpieczono na poczet przyszłej kary.

Skazany będzie musiał zapłacić ponad 660 tys. złotych

Akcja mundurowych została przeprowadzona 28 września 2020 roku, a 1 czerwca 2021 roku Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu skierowała wobec 27-latka akt oskarżenia. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, których było w sumie ponad 70 kilogramów.

Jakby tego było mało, okazało się, że kierował BMW bez uprawnień i był poszukiwany przez Prokuraturę Okręgową w Wieliczce, ponieważ unikał kary pozbawienia wolności za notoryczne łamanie zakazu prowadzenia pojazdów.

O wyroku w tej sprawie prok. Waldemar Łubniewski poinformował 25 listopada 2021 roku.

- Sąd Rejonowy Katowice-Zachód skazał 27-latka na karę 6 lat pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości 500 tys. złotych - przekazuje prok. Waldemar Łubniewski.

Sąd nakazał mężczyźnie także wpłacić nawiązkę w wysokości 50 tys. złotych na cel zapobiegania i zwalczania narkomanii, obciążył go kosztami sądowymi, które wyniosły ponad 112 tys. złotych i nałożył na niego 15-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon