XIV Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Udział wzięło aż 15 tys. osób!

W Katowicach odbyło się największe wydarzenie gospodarcze w Europie Środkowej. Przez trzy dni Międzynarodowe Centrum Kongresowe zamieniło się w przestrzeń do dyskusji i rozwiązywania najbardziej aktualnych problemów z jakimi mierzy się świat.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Kolejny raz w Katowicach zorganizowano jedno z największych wydarzeń w Europie o tematyce gospodarczej. Zakończyła się XIV edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W wydarzeniu udział wzięło 15 tys. uczestników, w tym 9 tys. stacjonarnie i 6 tys. śledzących dyskusje online. Akredytowało się także 550 dziennikarzy. Przez trzy dni odbyło się 150 sesji, na których znalazło się 1000 panelistów.

– Przez trzy dni kongresowych spotkań uczestnicy zgodnie podkreślali ogromną potrzebę i wagę dyskusji na żywo, której nie da się zastąpić rozmowami przez telefon czy online. To, co dało się zauważyć, to dobra energia towarzysząca pierwszemu Kongresowi po osłabieniu i oswojeniu pandemii, ale też zorientowanie na działanie, tak charakterystyczne dla biznesu i przedsiębiorczości. Europejski Kongres Gospodarczy od lat daje przestrzeń do wypracowywania konkretnych rozwiązań i projektów, dbamy o to, żeby nasi goście wyjeżdżali stąd z poczuciem sprawczości i zaangażowania w najbardziej aktualne tematy i problemy, z jakimi mierzy się świat – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator i inicjator Kongresu.

Największym i jednocześnie najważniejszym elementem tegorocznego kongresu była jego formuła. Paneliści oraz uczestnicy mogli powrócić do spotkań w tradycyjnej formule, za czym szła także frekwencja oraz ranga zaproszonych gości, którzy dzielili się z innymi swoimi przemyśleniami podczas paneli dyskusyjnych.

Zobacz film z Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

W związku z agresją Rosji na Ukrainę i wojną za wschodnią granicą, na dwa miesiące przed wydarzeniem zmieniono tematykę paneli dyskusyjnych. – Wszyscy rozumiemy konieczność reagowania na to, co dzieje się w Ukrainie, nie tylko ze względu na chęć niesienia Ukraińcom wsparcia i pomocy. W każdej dziedzinie naszego życia, w każdej branży, w każdym przedsiębiorstwie daje się zauważyć jakaś zmiana wynikająca z sytuacji geopolitycznej, czy to będą kwestie bezpieczeństwa energetycznego, czy zerwanych łańcuchów dostaw, czy wreszcie radzenia sobie samorządów z napływem uchodźców – potrzebujemy o tym rozmawiać i szukać recept, jak to wszystko poukładać na nowo – podkreśla Wojciech Kuśpik.

W ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbyło się także wydarzenie skierowane do młodych: Europejskie Forum Młodych Liderów, które przez trzy dni (25-27 kwietnia, 2022 r.), równolegle do EKG odbywało się w sercu kampusu Uniwersytetu Śląskiego.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

EKG 2022 Katowice

Podpisanie porozumienia pomiędzy KSSE a FRSE

Mapa wariantów linii kolejowej CPK

Szybka kolej ma przeciąć południowe dzielnice Katowic

Szyb pokopalniany

Magazyny energii w szybach pokopalnianych. Czy tak może być?

Wirtualna centrala TeleCube

Wirtualna centrala narzędziem wspomagającym obsługę Klienta

Konkurs start upy katowice 2

Kopalnia start-upów fedruje pełną parą!

Katowice 22 11 12 T Staniek 0681

W Katowicach deweloperzy budują coraz drożej

Teren przy Armii Krajowej tu będzie Kaufland

Wiadomo, kiedy zacznie się budowa nowego marketu