XIV Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Udział wzięło aż 15 tys. osób!

W Katowicach odbyło się największe wydarzenie gospodarcze w Europie Środkowej. Przez trzy dni Międzynarodowe Centrum Kongresowe zamieniło się w przestrzeń do dyskusji i rozwiązywania najbardziej aktualnych problemów z jakimi mierzy się świat.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Kolejny raz w Katowicach zorganizowano jedno z największych wydarzeń w Europie o tematyce gospodarczej. Zakończyła się XIV edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W wydarzeniu udział wzięło 15 tys. uczestników, w tym 9 tys. stacjonarnie i 6 tys. śledzących dyskusje online. Akredytowało się także 550 dziennikarzy. Przez trzy dni odbyło się 150 sesji, na których znalazło się 1000 panelistów.

– Przez trzy dni kongresowych spotkań uczestnicy zgodnie podkreślali ogromną potrzebę i wagę dyskusji na żywo, której nie da się zastąpić rozmowami przez telefon czy online. To, co dało się zauważyć, to dobra energia towarzysząca pierwszemu Kongresowi po osłabieniu i oswojeniu pandemii, ale też zorientowanie na działanie, tak charakterystyczne dla biznesu i przedsiębiorczości. Europejski Kongres Gospodarczy od lat daje przestrzeń do wypracowywania konkretnych rozwiązań i projektów, dbamy o to, żeby nasi goście wyjeżdżali stąd z poczuciem sprawczości i zaangażowania w najbardziej aktualne tematy i problemy, z jakimi mierzy się świat – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator i inicjator Kongresu.

Największym i jednocześnie najważniejszym elementem tegorocznego kongresu była jego formuła. Paneliści oraz uczestnicy mogli powrócić do spotkań w tradycyjnej formule, za czym szła także frekwencja oraz ranga zaproszonych gości, którzy dzielili się z innymi swoimi przemyśleniami podczas paneli dyskusyjnych.

Zobacz film z Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

W związku z agresją Rosji na Ukrainę i wojną za wschodnią granicą, na dwa miesiące przed wydarzeniem zmieniono tematykę paneli dyskusyjnych. – Wszyscy rozumiemy konieczność reagowania na to, co dzieje się w Ukrainie, nie tylko ze względu na chęć niesienia Ukraińcom wsparcia i pomocy. W każdej dziedzinie naszego życia, w każdej branży, w każdym przedsiębiorstwie daje się zauważyć jakaś zmiana wynikająca z sytuacji geopolitycznej, czy to będą kwestie bezpieczeństwa energetycznego, czy zerwanych łańcuchów dostaw, czy wreszcie radzenia sobie samorządów z napływem uchodźców – potrzebujemy o tym rozmawiać i szukać recept, jak to wszystko poukładać na nowo – podkreśla Wojciech Kuśpik.

W ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbyło się także wydarzenie skierowane do młodych: Europejskie Forum Młodych Liderów, które przez trzy dni (25-27 kwietnia, 2022 r.), równolegle do EKG odbywało się w sercu kampusu Uniwersytetu Śląskiego.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

EKG 2022 Katowice

Podpisanie porozumienia pomiędzy KSSE a FRSE

Mapa wariantów linii kolejowej CPK

Szybka kolej ma przeciąć południowe dzielnice Katowic

Szyb pokopalniany

Magazyny energii w szybach pokopalnianych. Czy tak może być?

Wirtualna centrala TeleCube

Wirtualna centrala narzędziem wspomagającym obsługę Klienta

Marcin Bazylak

"Katowice nadwyrężyły nasze zaufanie"

Koleje Śląskie

Koleje Śląskie mają nowego prezesa. To Patryk Świrski

Kompleks biurowców .KTW w Katowicach

Najwyższy budynek Katowic na finiszu