Z rozmachem będą żegnać trudny 2021 rok na Stadionie Śląskim. - Stadion chce się wywiązać z umów - mówi marszałek Chełstowski

Stadion Śląski
Stadion Śląski Sylwestrowa Moc Przebojów, 2019

Impreza sylwestrowa na kilkadziesiąt tysięcy ludzi odbędzie się 31 grudnia 2021 r. na Stadionie Śląskim, choć jest dużo więcej zachorowań i przypadków śmiertelnych niż rok temu. - To jest decyzja telewizji Polsat i Stadionu Śląskiego – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Sylwestrowa Moc Przebojów dwukrotnie odbywała się na Stadionie Śląskim w Chorzowie – w roku 2018 i 2019. Bawiło się tam ponad 40 tys. osób. W ubiegłym roku z powodu pandemii COVID-19 zrezygnowano z tej imprezy, a w zamian odbyła się „największa domówka w Polsce”, zorganizowana w dwóch studiach telewizyjnych.

Po roku przerwy telewizja Polsat i Stadion Śląski ponownie organizują sylwestrową imprezę w Kotle Czarownic, choć sytuacja pandemiczna jest o wiele gorsza niż w ubiegłym roku. Według danych z 14 grudnia 2020 r. w ciągu doby potwierdzono w Polsce 4 896 nowych przypadków COVID-19, było też 40 przypadków śmiertelnych. Z kolei 14 grudnia 2021 r. mamy 17 460 nowych zakażeń i 537 przypadków śmiertelnych.

Czytaj także:

Sylwester 2021 na Stadionie Śląskim. Sylwestrowa Moc Przebojów z Polsatem wraca po rocznej przerwie

Katowice nie będą współorganizatorem Sylwestra z Polsatem 2021 na Stadionie Śląskim w Chorzowie

W Rozmowie Dnia lokalnego Radia Piekary o organizację Sylwestra na Stadionie Śląskim i jak huczna będzie to impreza marszałka województwa śląskiego, Jakuba Chełstowskiego pytał Marcin Zasada. - Z odpowiednim rozmachem i pożegnaniem tego trudnego roku 2021 – odpowiadał marszałek. Dopytywany czy podczas 4. fali pandemii powinno się organizować imprezę, w której może wziąć udział kilkadziesiąt tysięcy osób dodał – To decyzja telewizji Polsat i Stadionu Śląskiego.

Choć Stadion Śląski jest spółka samorządu województwa, to marszałek podkreślił, że nie wydaje jego prezesowi poleceń. - Jeżeli w sierpniu, czy we wrześniu były podejmowane rozmowy pomiędzy telewizją Polsat a Stadionem Śląskim na temat organizacji tej imprezy, a sytuacja covidowa była zupełnie inna, to myślę, że stadion chce się wywiązać z tych umów – mówił marszałek Chełstowski.

Sylwester bez publiczności, to jak „oranżada bez bąbelków”

Jakub Chełstowski dodał, że jest to wielkie wyzwanie organizacyjne i standardy sanitarne muszą być zachowane. - Gdyby to była impreza w zamkniętej hali, to bym oponował, ale jest to impreza na otwartym powietrzu – dodał marszałek. Dopytywany o ewentualne odwołanie imprezy mówił, że to decyzja telewizji Polsat i Stadionu Śląskiego. Z kolei organizacja Sylwestra bez publiczności, to – zdaniem marszałka – byłoby jak „oranżada bez bąbelków”. Nie ma też – jak podkreślił – regulacji prawnych, które by zakładały możliwość wpuszczenia na stadion tylko osób zaszczepionych.

O to czy planowane są jakieś limity uczestników podczas tegorocznej Sylwestrowej Mocy Przebojów lub zorganizowanie imprezy bez publiczności czy jej odwołanie w związku z dużą liczbą zachorowań na COVID-19, zapytaliśmy zarządzających Stadionem Śląskim już tydzień temu. Do dziś nie doczekaliśmy się odpowiedzi.

AKTUALIZACJA:

Zgodnie z informacjami przesłanymi przez biuro prasowe Stadionu Śląskiego "impreza zostanie przeprowadzona zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem", a "wszelkie limity publiczności będą zgodne z wydanym pozwoleniem na imprezę masową".

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Scena zbudowana na Stadionie Śląskim

Sylwester z Polsatem 2021 na Stadionie Śląskim

Tramwaj zimą, Katowice

Dodatkowe tramwaje na Sylwestra z Polsatem

Sylwester z Polsatem, Stadion Śląski

Sylwester z Polsatem 2021 tylko dla zaszczepionych?

Przestraszony pies (zdjęcie ilustracyjne)

Hałas, który boli. To huk fajerwerków dla zwierząt

Stadion Śląski, Chorzów

Sylwester 2021 jednak będzie na Stadionie Śląskim

Jaszczur

Walka "Jaszczura" o rekord Guinnessa w Spodku

Stadion Śląski, Chorzów

Stadion Śląski ma dziś urodziny. Stuknęło mu 65 lat