Z rozmachem będą żegnać trudny 2021 rok na Stadionie Śląskim. - Stadion chce się wywiązać z umów - mówi marszałek Chełstowski

Impreza sylwestrowa na kilkadziesiąt tysięcy ludzi odbędzie się 31 grudnia 2021 r. na Stadionie Śląskim, choć jest dużo więcej zachorowań i przypadków śmiertelnych niż rok temu. - To jest decyzja telewizji Polsat i Stadionu Śląskiego – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Stadion Śląski
Stadion Śląski Sylwestrowa Moc Przebojów, 2019

Sylwestrowa Moc Przebojów dwukrotnie odbywała się na Stadionie Śląskim w Chorzowie – w roku 2018 i 2019. Bawiło się tam ponad 40 tys. osób. W ubiegłym roku z powodu pandemii COVID-19 zrezygnowano z tej imprezy, a w zamian odbyła się „największa domówka w Polsce”, zorganizowana w dwóch studiach telewizyjnych.

Po roku przerwy telewizja Polsat i Stadion Śląski ponownie organizują sylwestrową imprezę w Kotle Czarownic, choć sytuacja pandemiczna jest o wiele gorsza niż w ubiegłym roku. Według danych z 14 grudnia 2020 r. w ciągu doby potwierdzono w Polsce 4 896 nowych przypadków COVID-19, było też 40 przypadków śmiertelnych. Z kolei 14 grudnia 2021 r. mamy 17 460 nowych zakażeń i 537 przypadków śmiertelnych.

Czytaj także:

Sylwester 2021 na Stadionie Śląskim. Sylwestrowa Moc Przebojów z Polsatem wraca po rocznej przerwie

Katowice nie będą współorganizatorem Sylwestra z Polsatem 2021 na Stadionie Śląskim w Chorzowie

W Rozmowie Dnia lokalnego Radia Piekary o organizację Sylwestra na Stadionie Śląskim i jak huczna będzie to impreza marszałka województwa śląskiego, Jakuba Chełstowskiego pytał Marcin Zasada. - Z odpowiednim rozmachem i pożegnaniem tego trudnego roku 2021 – odpowiadał marszałek. Dopytywany czy podczas 4. fali pandemii powinno się organizować imprezę, w której może wziąć udział kilkadziesiąt tysięcy osób dodał – To decyzja telewizji Polsat i Stadionu Śląskiego.

Choć Stadion Śląski jest spółka samorządu województwa, to marszałek podkreślił, że nie wydaje jego prezesowi poleceń. - Jeżeli w sierpniu, czy we wrześniu były podejmowane rozmowy pomiędzy telewizją Polsat a Stadionem Śląskim na temat organizacji tej imprezy, a sytuacja covidowa była zupełnie inna, to myślę, że stadion chce się wywiązać z tych umów – mówił marszałek Chełstowski.

Sylwester bez publiczności, to jak „oranżada bez bąbelków”

Jakub Chełstowski dodał, że jest to wielkie wyzwanie organizacyjne i standardy sanitarne muszą być zachowane. - Gdyby to była impreza w zamkniętej hali, to bym oponował, ale jest to impreza na otwartym powietrzu – dodał marszałek. Dopytywany o ewentualne odwołanie imprezy mówił, że to decyzja telewizji Polsat i Stadionu Śląskiego. Z kolei organizacja Sylwestra bez publiczności, to – zdaniem marszałka – byłoby jak „oranżada bez bąbelków”. Nie ma też – jak podkreślił – regulacji prawnych, które by zakładały możliwość wpuszczenia na stadion tylko osób zaszczepionych.

O to czy planowane są jakieś limity uczestników podczas tegorocznej Sylwestrowej Mocy Przebojów lub zorganizowanie imprezy bez publiczności czy jej odwołanie w związku z dużą liczbą zachorowań na COVID-19, zapytaliśmy zarządzających Stadionem Śląskim już tydzień temu. Do dziś nie doczekaliśmy się odpowiedzi.

AKTUALIZACJA:

Zgodnie z informacjami przesłanymi przez biuro prasowe Stadionu Śląskiego "impreza zostanie przeprowadzona zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem", a "wszelkie limity publiczności będą zgodne z wydanym pozwoleniem na imprezę masową".

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon