Za 4 mln zł wybudowano nowy most nad Rawą. Autem go nie przejedziesz

Od wtorku (4 kwietnia) zmienia się organizacja ruchu na ul. Bankowej i Moniuszki w rejonie Uniwersytetu Śląskiego. Zamknięty został dla samochodów przejazd przez nowy most nad Rawą.

KAW
Nowy most nad Rawą 1

Zmiany zostały wprowadzone przy okazji oddania do użytku nowego mostu nad Rawą w ciągu ul. Bankowej. Zastąpił on dotychczasową konstrukcję, którą tworzyła wysłużona kładka i most. Budowa nowego mostu kosztowała 4 mln zł (połowę kosztów ma pokryć subwencji Funduszu Rezerwy Ogólnej przyznawanej z Ministerstwa Infrastruktury. Jak podało miasto, poza zamknięciem mostu dla ruchu samochodów, pakiet zmian obejmuje ponadto ograniczenie prędkości do 20 km/h, zakaz zatrzymywania i dojazd do nieruchomości wjazdem od ul. Szkolnej przez ul. Moniuszki.

Zmiana organizacji ruchu w rejonie u. Bankowej i Moniuszki w Katowicach
Zmiana organizacji ruchu w rejonie u. Bankowej i Moniuszki w Katowicach

Jak tłumaczy ratusz zmiany mają na celu uspokojenie ruchu w tej części śródmieścia i stworzenie bezpiecznych warunków do poruszania się w obszarze zabudowanym, w pierwszym rzędzie z uwzględnieniem potrzeb pieszych i rowerzystów.

Niedaleko nowego mostu nad Rawą w ciągu ul. Bankowej prace remontowe trwają na moście w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino. Zakres tej inwestycji obejmuje naprawę elementów konstrukcyjnych mostu oraz kładki zachodniej.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon