Policja katowice dwa

Zaatakował kuzyna nożem. Grozi mu dożywocie

Mogło dojść do tragedii! 32-letni mężczyzna rzucił się na kuzyna z nożem. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, grozi mu dożywocie.

W centrum miasta mogło dojść do tragedii. 32-letni mężczyzna rzucił się na swojego 22-letniego kuzyna. Chciał go zaatakować nożem kuchennym.

- W obronie mężczyzny stanęła jego matka, która również została poturbowana przez sprawcę. Na miejsce natychmiast zostali skierowani katowiccy policjanci, a także służby medyczne. Rannemu w plecy i ramię 22-latkowi nie zagraża niebezpieczeństwo – relacjonuje katowicka policja.

Kuzyn został ugodzony przez 32-latka trzykrotnie nożem kuchennym – raz w plecy i dwa razy w ramię. Przy trzecim ciosie, nóż utknął w ciele poszkodowanego.

Policjanci musieli założyć mężczyźnie kask zabezpieczający

Mężczyznę, który napadł na kuzyna, udało się złapać w okolicach ronda im. Ziętka. Był tak agresywny, że trzeba było mu założyć specjalny kask zabezpieczający oraz kajdanki zespolone na ręce i nogi.

Agresor siedzi w areszcie

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. W Prokuraturze Rejonowej Katowice-Północ zatrzymanemu przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa kuzyna, a także uszkodzenia ciała ciotki. Na wniosek śledczych katowicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

fot. Komenda Miejska Policji w Katowicach

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: