Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka i nie tylko. Sprawdź, jakie produkty wygrały w konkursie

Najważniejszy plebiscyt w branży dziecięcej rozwiązany. Za nami XIV Edycja Konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców. Znani rodzice i eksperci wybrali najciekawsze produkty dla dzieci 2021 r. Zobaczcie zabawki, które zwyciężyły w tym konkursie.

Konkurs Zabawka Roku, Nagroda Rodziców powstał z myślą o wsparciu rodziców w wyborze pomysłowych i funkcjonalnych produktów dla dzieci. W skład Jury wchodzą dziennikarze na co dzień zajmujący się tematyką dziecięcą, eksperci - psycholodzy, fizjoterapeuci, terapeuci sensoryczni. A także praktycy - znani rodzice. Jurorzy w swoich wyborach zwracają uwagę na nowatorskie pomysły i wykonanie produktów. Doceniają ciekawą stylistykę i wysokiej jakości materiały.

Pomysłodawczynią konkursu jest Magdalena Kordaszewska – ekspert rynku zabawek, terapeutka terapii sensorycznej, założycielka serwisu Zabawkowicz.pl.

Producenci artykułów dla dzieci w tym roku nie zawiedli. Wśród propozycji jest sporo nowatorskich i odważnych pomysłów. Wśród nich gryzaki dla uczniów, strzelająca pianka do nawilżania skóry. Programowanie pociągów i kurtka do noszenia dziecka dla taty.

Zabawka Roku 2021 - zwycięzcy

Aby obejrzeć zabawki zwycięzców konkursu Zabawka Roku 2021, przejdź do galerii zdjęciowej na końcu artykułu.

Zabawka Roku 2021 - wyróżnienia:

Jury wyróżniło Klocki Konstrukcyjne Quadro od CRG, z których dzieci mogą zbudować same i zgodnie ze swoją pomysłowością. A możliwości są nieograniczone - od krzesła aż po zamek księżniczki. Wyróżnienie trafiło do Eko Klocków Binabo od QELEMENTS.

Jurorom spodobała się książka MultiSensoryBook od HENCZ TOYS, która stymuluje dotyk, wzrok i słuch dziecka. A także pozwala na opowiadanie fascynujących historii. Ciekawym produktem były też Puzzle Drewniane Wilk, Kot, Lew od NAPI. Nie mają rogów ani klasycznych zakończeń. Mogą służyć jako dekoracja na ścianę.

Wśród zabawek zachęcających do ruchu wyróżnienia trafiły do Serii Zabawek Piankowych Active Play od TACTIC GAMES. To trwałe, pomysłowe zabawki sportowe, które zaktywizują całą rodzinę. Podobnie zaprezentowała się seria Remifootball, Remibasketball od REMI, czyli boiska sportowe spakowane w mały worek! Wyróżnienie trafiło także do Hulajnogi 3 w 1 Flash od SUN BABY. To rowerek biegowy, hulajnoga i deskorolka w jednym. Stabilna, estetycznie wykonana i łatwa w montażu.

Znakiem jakości mogą się także pochwalić produkty dla najmłodszych. W tym Mata edukacyjna ha! ha! marki WYSZUKIWANKI, która rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, trenuje spostrzegawczość i koncentrację. A także Sensoryczne zabawki z naturalnego kauczuku Rubbabu od SOLUTION BABY CARE. Te urocze małe przedmioty rozwijają sprawność motorykę małą najmłodszych.

W tej edycji wydawcy gier zaprezentowali sporo bardzo ciekawych propozycji. Jurorzy zdecydowali się wyróżnić: rodzinną grę zręcznościową Przeprowadzka z Rodziną Treflików od TREFL. A także Play&Fun Secret Pocket - serię gier i zabaw dla całej rodziny od Wader-Woźniak, która trenuje zmysł dotyku i wyobraźnię przestrzenną. Znak otrzymała też seria gier Londji od TOYKI za poste zasady i piękne ilustracje. Od lat doceniane propozycje KAPITANA NAUKA także w tej edycji zasłużyły na wyróżnienie. Tym razem była to Logika. Gra edukacyjna, która uczy związków przyczynowo-skutkowych. Jurorzy docenili uczącą czytania grę Feluś i Gucio grają w sylaby od WYDAWNICTWA NASZA KSIĘGARNIA. A także rozwijającą eko-świadomość Grę planszową "Akcja segregacja" od WYDAWNICTWA JAWA. I Była sobie ziemia, Ekologiczne Miasto, rodzinną grę planszową od HIPOKAMPUS, w której gracze budują miasta o zrównoważonym rozwoju. Wyróżnienie trafiło do wierszowanych zagadek dla młodszych i starszych quiz przyrodniczy od ADAMIGO. I fabularyzowanej gry planszowej KARAK od ALBI POLSKA.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon