Zabójca 11-latka z Katowic z kolejnym zarzutem. Miał skrzywdzić jeszcze jedno dziecko

Tomasz M., oskarżony o zabójstwo 11-letniego Sebastiana usłyszał kolejny zarzut. Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu zbadała powiązania mężczyzny z innymi sprawami.

Podejrzany o zabójstwo 11 latka

Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie, ze względu na prowadzone śledztwo dotyczące porwania, a następnie uduszenia dziecka. 41-latek już wielokrotnie przyznawał się do zarzucanych mu czynów i składał w tej sprawie szczegółowe wyjaśnienia. Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu, która prowadzi dochodzenie, badała również wiele spraw, w których podejrzany mógł mieć swój udział.

Tajemnicze samobójstwo bratanicy

Tuż po zatrzymaniu Tomasza M., zaczęto doszukiwać się związku mężczyzny z samobójczą śmiercią jego 13-letniej bratanicy. Również wcześniejsze zgłoszenia z podtekstem pedofilskim z terenu, na którym najczęściej przebywał M. były ponownie weryfikowane.

Akta związane ze śmiercią dziewczynki zostały powtórnie przeanalizowane przez prokuratora. Udało się wykluczyć jakikolwiek związek między śmiercią dziecka, a postępowaniem podejrzanego. Natomiast wszystkie informacje, które docierały do nas w związku ze śledztwem, albo w związku z innymi sprawami dotyczącymi uprowadzeń dziecka, bądź prób uprowadzeń w dalszym ciągu są analizowane – tłumaczył w sierpniu prokurator Waldemar Łubniewski.

Grozi mu dożywocie

Już wiadomo, że mężczyźnie został postawiony kolejny zarzut, właśnie o charakterze pedofilskim. Ze względu na dobro śledztwa szczegóły nie są ujawniane, jednak najprawdopodobniej chodzi o wykorzystanie seksualne nieletniego. Do zdarzenie miało dojść jeszcze przed zabójstwem 11-latka z Katowic.

W sierpniu mężczyźnie przedłużono areszt o kolejne trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Podejrzany o zabójstwo 11 latka

Sąd przedłużył areszt dla podejrzanego o zabójstwo 11-latka

Patrol Policji w Galerii Katowickiej

Nawet 500 złotych za brak maseczki w sklepie

Rozbity gang lichwiarzy

Akcja 100 policjantów z całej Polski. Przestępcy bez szans

Bank note 4122078 1920

35 mln zł zwrotu podatku. Katowiccy śledczy rozbili mafię

Nr alarmowy 998 konferencja

Wybierając numer 998 nie połączysz się już ze strażą pożarną

Tragiczny wypadek na DTŚ obok Auchana

Wypadek na DTŚ – zderzenie trzech samochodów