Zabójstwo w Katowicach. 67-latek zabił swoją o kilka lat młodszą znajomą. Sam zadzwonił na policję

Katowicka policja zatrzymała 67-latka, który jest podejrzany o zabójstwo swojej o kilka lat młodszej znajomej. Do zbrodni doszło w mieszkaniu w Katowicach.

Policja Śląska
Zatrzymany zabojstwo katowice

Policjanci z Komisariatu Policji III w Katowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie swojej 63-letniej znajomej. 67-latek, będąc u swojego kolegi, powiadomił policję o tym, że w ich wspólnym mieszkaniu znajduje się kobieta, która prawdopodobnie nie żyje.

Z policyjnych ustaleń wynika, że to sam zgłaszający dokonał zabójstwa kobiety. Podejrzany miał zadać swojej znajomej ciosy w głowę tępym narzędziem. Dokładną przyczynę zgonu stwierdzi sekcja zwłok.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód pracowali policyjni technicy oraz grupa dochodzeniowo-śledcza.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. 67-latek złożył wyjaśnienia i przyznał się do popełnienia czynu. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Tory Katowice

Może Cię zainteresować:

75-letni mężczyzna potrącony przez pociąg w Katowicach w okolicach ulicy Grottgera. Pociągi opóźnione

Autor: Katarzyna Pachelska

04/03/2024

Zatrzymanie poszukiwany listem gonczym katowice 02

Może Cię zainteresować:

Ale akcja! Policja "wjechała" na siłownię w Katowicach. Jeden z osiłków tam ćwiczących był poszukiwany listem gończym

Autor: Redakcja

24/02/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon