Zaćma wrodzona – jak wygląda leczenie u dzieci?

Choć zaćma zwykle kojarzy się z podeszłym wiekiem, tak naprawdę może pojawić się także u nowo narodzonych dzieci. Mówimy wtedy o zaćmie wrodzonej, która może też rozwinąć się w pierwszych latach życia dziecka. Jak zdiagnozować taką zaćmę wrodzoną? Jakie leczenie się stosuje? I czy takie leczenie jest możliwe w Katowicach? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym wpisie!

Zaćma wrodzona – jak wygląda leczenie u dzieci?

Zaćma wrodzona może pojawić się u małego dziecka jako powikłanie jeszcze z okresu ciąży lub jako jeden z objawów poważniejszej choroby. Dlatego tak ważna jest odpowiednio szybka i dokładna diagnostyka. Również leczenie powinno odbyć się najszybciej, jak to tylko możliwe, aby uniknąć pogłębiania się wady. Zobacz, jak leczyć zaćmę wrodzoną u dziecka!

Leczenie zaćmy w Katowicach – laserowa korekcja wzroku

Jeżeli u Twojego dziecka stwierdzono istnienie zaćmy wrodzonej, z pewnością wiesz już, że powinno się wyleczyć ją jak najszybciej. Jeśli chodzi o leczenie zaćmy w Katowicach, najlepiej zrobić to w klinice laserowej swisslaser.pl. Ponieważ leczenie zaćmy wrodzonej może odbywać się wyłącznie w formie operacyjnej, zaufaj specjalistom z wieloletnim doświadczeniem w kwestii laserowej korekcji wzroku.

Zaćma pierwotna i wtórna – czym się różnią?

Zaćma pierwotna i wtórna – czym się różnią? Zaćma wtórna jest powikłaniem po operacyjnym usunięciu zaćmy pierwotnej i może pojawić się kilka tygodni, a nawet kilka lat po zabiegu. Może też być skutkiem innych problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca, rozwijające się wady wzroku czy AZS. Jednak objawy zarówno przy zaćmie pierwotnej, jak i zaćmie wtórnej, są łudząco podobne. Podobnie wygląda także leczenie, które nie może przebiegać farmakologicznie. Jedyny sposób na wyleczenie zaćmy to zabieg chirurgiczny.

Leczenie zaćmy pierwotnej u dzieci

Białe źrenice, częste pocieranie oczu, problemy z ostrym widzeniem – to zaledwie niektóre z objawów, które mogą pomóc zdiagnozować zaćmę pierwotną u dziecka. W każdym takim przypadku liczy się czas. Leczenie zaćmy u dziecka wygląda podobnie, jak u dorosłych. Leczenie farmakologiczne nie jest możliwe – efekty przyniesie wyłącznie zabieg chirurgiczny, polegający na usunięciu zmętniałej soczewki. Po takim zabiegu wzrok dziecka wymaga także rehabilitacji.

Warto wiedzieć, że zabieg usunięcia zaćmy nie jest skomplikowany, z kolei nieleczona zaćma jest jedną z najistotniejszych przyczyn nieodwracalnej utraty wzroku. Aby dowiedzieć się więcej zarówno o diagnostyce, jak i leczeniu zaćmy pierwotnej u dzieci, ale także o leczeniu innych rodzajów zaćmy u dorosłych, umów się na konsultację, podczas której specjalista ze SWISSLASER wytłumaczy Ci wszystko krok po kroku.

Firma SWISSLASER specjalizuje się nie tylko w leczeniu zaćmy, ale także innych wad wzroku: krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm itp. Laserowa korekcja wzroku to nowoczesna i bezpieczna metoda, która jest coraz częściej stosowana u pacjentów w różnym wieku. Skontaktuj się ze specjalistami, aby dobrać leczenie najlepsze dla siebie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon