Zaczęła się budowa trzeciej wieży Global Office Park. Będą w niej mieszkania na wynajem

Dwie wieże Global Office Park, nowego kompleksu biurowo-mieszkaniowego już górują nad kwartałem ulic Mickiewicza, Sobieskiego, Zabrską i Dąbrówki w centrum Katowic. Zaczęła się budowa trzeciej wieży, w której znajdą się mieszkania na wynajem.

Global Office Park, to obok drugiej, wyższej wieży kompleksu .KTW, najbardziej widoczna powstająca inwestycja w centrum Katowic. Dwie potężne wieże już przerosły pobliskie wieżowce Stalexportu, obiekty, które przez lata wydawały się olbrzymie. Teraz przyćmiły je wieże Global Office Park.

To inwestycja polskiej firmy Cavatina Holding. W założeniu ma to być nowoczesny kompleks typu mixed-use, składający się z części biurowej, usługowej i mieszkaniowej.

W trzeciej wieży Global Office Park będą mieszkania na wynajem

Dwie już postawione wieże, w których będą się znajdować biura to 25-piętrowe budynki o wysokości 104 m i łącznej powierzchni 55,2 tys. mkw.

W trzeciej, niższej wieży, której budowa już się zaczęła, będą z kolei tylko mieszkania na wynajem od Resi Capital. W sumie zaplanowano ich bardzo dużo, bo aż 670. Znaczna większość z nich będzie kawalerkami i mieszkaniami o małym metrażu.

Podstawą wszystkich trzech wieżowców jest pięciokondygnacyjne podium z miejscem dla gastronomii, punktami usługowymi czy sklepami.

Aktualnie na terenie kompleksu w najbardziej spektakularnej części inwestycji – budynkach A1 i A2 – rozpoczęto prace przy wykonaniu korony obu wież.

2,3 tysiąca metrów kwadratowych tarasów

Deweloper niebawem zdemontuje także zewnętrzne windy towarowe oraz ostatni dźwig wieżowy. Pozwoli to na rozpoczęcie prac przy zamykaniu fasady. Warto również wspomnieć, że na ukończeniu są już niemal wszystkie instalacje wewnętrzne, które zostały wykonane w 90 proc.

W tym samym czasie rośnie trzeci z wysokich budynków (B), w którym powstaną mieszkania na wynajem. Zakończono już konstrukcję żelbetową na poziomie +2 i +3.

Global Office Park zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach. To pierwszy realizowany na tak dużą skalę projekt wielofunkcyjny na Śląsku.

Część mieszkalna jak i część biurowa będą mieć dostęp do stref zieleni i relaksu stworzonej na tarasach zajmujących 2,3 tys. mkw. powierzchni.

Wynajęto ponad 50 proc. powierzchni biurowej

Prace przy budowie rozpoczęły się w 2019 r., a ich zakończenie planowane jest na II kwartał 2022 r. Wszystkie budynki biurowe GOP będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Oddany już do użytku budynek C otrzymał już ten certyfikat, wieże są w trakcie procedury weryfikacyjnej. Deweloper postanowił wszystkie swoje biurowce certyfikować także w systemie WELL Health-Safety Rating. Cały wybudowany już portfel inwestycji Cavatiny w maju otrzymał potwierdzenie certyfikacji. Kolejne budynki są poddawane tej procedurze wraz z ich ukończeniem.

Na rok przed oddaniem wież biurowych do użytku poziom wynajmu sięgał już przeszło 50%. Najemcami biurowców będą między innymi takie marki jak ING Tech, Hyland czy UPC.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon