Zadaszone lodowisko przed Galerią Libero. Otwarcie 4 grudnia 2021. Można tu jeździć na łyżwach za darmo

Katowicom przybędzie nowe lodowisko sezonowe, w dodatku zadaszone. Taką atrakcję zapowiada Galeria Libero. Otwarcie lodowiska już w sobotę 4 grudnia. Sprawdźcie zasady działania.

Pixabay
Lodowisko (zdjęcie ilustracyjne)

Libero Katowice chwali się, że będzie to największe w regionie zadaszone lodowisko na świeżym powietrzu. Zostanie ono otwarte w sobotę 4 grudnia na Placu do Radości przed Galerią Libero, od strony ul. Kościuszki.

Zadaszone lodowisko przed Libero Katowice

Lodowisko będzie dostępne za darmo. Mało tego - organizatorzy przewidują wiele atrakcji dla fanów łyżwiarstwa.

Przy lodowisku zostanie otwarta odpowiednio zaopatrzona wypożyczalnia z systematycznie dezynfekowanym sprzętem łyżwiarskim. Całość atmosfery ma dopełnić oświetlenie tafli girlandami i kulą dyskotekową, muzyka w tle oraz choinki i strefa świąteczna.

Na lodowisku czeka mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Od połowy grudnia w ramach Łyżwiarskiej Szkółki startują lekcje nauki na łyżwach, prowadzone przez profesjonalnego instruktora. Dzieci stawiające pierwsze kroki w lodowym centrum Libero będą mogły bezpłatnie skorzystać z ochronnych kasków i ogólnodostępnych pingwinków.

Dla trochę starszych zaplanowane zostały wieczory z DiscoLodowisko. Od 18:00 do 21:00 w każdą sobotę łyżwiarze spróbują swoich sił w tańcu na lodzie z didżejem i muzyką na żywo. Po ślizgach będzie można rozgrzać się darmowym, bezalkoholowym grzańcem w dwóch smakach, serwowanym z kultowego food trucka Libero. Wystarczy okazać paragon z zakupów w Libero o wartości co najmniej 20 zł i wybrać swój rozgrzewający napój.

– Cieszymy się, że po roku przerwy znów możemy zaprosić mieszkańców na aktywną i rodzinną zabawę na naszym lodowisku. Wiemy, że mieszkańcy czekali na nie z niecierpliwością. Ślizgi na lodzie to niezapomniana frajda dla małych i dużych. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w tańcu na lodzie w ramach sobotnich potańcówek czy skorzystać ze szkółki nauki jazdy. W Libero dzielmy się dobrą energią przez cały rok, ale przedświąteczny czas jest dla nas wyjątkowy. Z uwagi na to przygotowaliśmy liczne niespodzianki, które umilą ten szczególny czas mieszkańcom i wywołają uśmiech na ich twarzach – mówi Aleksander Poltier, senior marketing manager Libero Katowice.

Zasady działania lodowiska w Galerii Libero

Z lodowiska będzie można korzystać cały tydzień,

  • od poniedziałku do soboty w godzinach 11:00-21:00,
  • w niedziele w godzinach 11:00-20:00.

Z uwagi na konserwację tafli, konieczna jest przerwa techniczna, którą zaplanowano w godzinach 15:00-16:00.

Ślizgawka będzie działać do końca lutego 2022 r., z przerwą na dni świąteczne, czyli w dniach 25-26 grudnia oraz 1 i 6 stycznia.

Wstęp na lodowisko jest wolny. Początkowo na taflę wejdzie 40 osób, limit ten będzie jednak modyfikowany z uwzględnieniem sytuacji epidemicznej i obowiązujących obostrzeń.

Godzina wypożyczenia łyżew to koszt 5 zł. Osoby bez łyżwiarskiego sprzętu, które okażą paragon z Libero o wartości co najmniej 15 zł, będą mogły korzystać z wypożyczalni bezpłatnie przez godzinę. Sprzęt będzie na bieżąco dezynfekowany.

Choinki w prezencie i nie tylko

Lodowisko na Placu do Radości nie jest jedyną świąteczną atrakcją, przygotowaną przez Libero. 4 grudnia zaczyna się akcja „Choinki w prezencie za zakupy” oraz „Świąteczne pakowanie prezentów”. Za zakupy w Libero w kwocie co najmniej 250 zł każda osoba otrzyma w prezencie bożonarodzeniowe drzewko. Akcja trwa do Wigilii, a do rozdania jest ponad 2000 choinek.

Co więcej, można skorzystać z bezpłatnej usługi pakowania upominków kupionych w Libero. W kolorowy, świąteczny papier możemy zapakować do 4 prezentów, które nie będą przekraczać wymiarów wielkogabarytowych.

Z kolei już 6 grudnia w food trucku przy lodowisku na najmłodszych będą czekać słodkie prezenty, które wręczy święty Mikołaj.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon