Chciała lecieć do Egiptu z koronawirusem! Zatrzymała ją straż graniczna

01terminal

Nieprzestrzeganie zasad domowej kwarantanny jest wysoce nieodpowiedzialnym zachowaniem. Irracjonalnym sposobem myślenia może „pochwalić” się kobieta zakażona koronawirusem, która została zatrzymana na lotnisku w Pyrzowicach. Mieszkanka województwa lubuskiego chciała spędzić Sylwestra w Egipcie, jednak plany pokrzyżowała jej śląska straż graniczna.

30 grudnia 2020 roku funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali kobietę, która chciała polecieć czarterowym samolotem do Hurghady. Na miejscu miała się spotkać ze swoim partnerem i jej dziećmi. Podczas kontroli na lotniku Katowice-Pyrzowice okazało się, że kilka dni wcześniej, w Wigilię, potwierdzono u niej zakażenie koronawirusem. Chora powinna przebywać w izolacji domowej od 24 grudnia 2020 roku do 2 stycznia 2021 roku, ta jednak chciała zorganizować sobie wycieczkę.

Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mogła spowodować niebezpieczeństwo dla zdrowia, a także doprowadzić do szerzenia się epidemii koronawirusa. W tych trudnych czasach nikt nie powinien bagatelizować i podważać decyzji Sanepidu dotyczących odbycia izolacji domowej. Straż graniczna, aby nie dopuścić do zakażenia załogi samolotu, obsługi portu lotniczego oraz pasażerów postanowiła zatrzymać kobietę.

Biorąc pod uwagę złamanie zasad kwarantanny domowej i niedostosowanie się do zaleceń narzuconych przez Sanepid, zgodnie z art. 116 §1a kodeksu wykroczeń, kobieta została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. Dodatkowo funkcjonariusze Straży Granicznej poinformowali o tym incydencie Państwową Inspekcję Sanitarną. O dalszym losie niedoszłej podróżniczki zadecyduje Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: